Trwa ładowanie...
d2oenns

Prezydent Kuczynski w tarapatach. Zarzucają mu przyjmowanie łapówek

Prezydent Peru Pedro Pablo Kuczynski zaprzecza jakoby przyjmował korzyści majątkowe. Zarzuca mu się przyjmowanie łapówek od brazylijskiego giganta budowlanego, firmy Odebrecht.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Peru  Pedro Pablo Kuczynski
Prezydent Peru Pedro Pablo Kuczynski (Wikimedia Commons CC BY, Fot: b/d)
d2oenns

Kuczynski w wystąpieniu telewizyjnym zaprzeczył również, że dziesięć lat temu był zatrudniowy w Odebrecht jako konsultant. O przyjmowanie korzyści majątkowych oskarżył prezydenta Peru były szef firmy, Marcelo Odebrecht.

Firma zamieszana jest w całą serię spraw o charakterze korupcyjnym w kilku krajach Ameryki Łacińskiej. Marcelo Odebrecht, który odsiaduje wyrok 19. lat więzienia, zgodził się na współpracę z prokuraturą w celu uzyskania łagodniejszej wyroku.

Odebrecht przyznał, że zatrudniał Kuczynskiego jako swojego konsultanta w momencie, gdy obecny prezydent Peru pełnił funkcję ministra finansów. Dodał, że firma przekazała 29 mln dolarów łapówek na rzecz peruwiańskich władz. Kuczynski zaprzeczył tym oskarżeniom.

d2oenns

- Nie uzyskałem żadnej pomocy finansowej z tej firmy w czasie gdy prowadziłem swoje kampanie o fotel premiera i prezydenta - powiedział posiadający polskie korzenie prezydent. - Istotne jest to, że jestem zaangażowany w walkę z korupcją - dodał.

Prokuratura prowadzi dochodzenie w sprawie poprzednich prezydentów Peru - Ollanty Humala'y i Alejandro Toledo. Humala i jego żona, Nadine Heredia zostali osadzeni w areszcie na czas 18 miesięcy. Toledo z kolei uciekł do USA.

d2oenns

Podziel się opinią

Share
d2oenns
d2oenns
Więcej tematów