Trwa ładowanie...

Prezydent Kuczynski w tarapatach. Zarzucają mu przyjmowanie łapówek

Prezydent Peru Pedro Pablo Kuczynski zaprzecza jakoby przyjmował korzyści majątkowe. Zarzuca mu się przyjmowanie łapówek od brazylijskiego giganta budowlanego, firmy Odebrecht.

Share
Prezydent Kuczynski w tarapatach. Zarzucają mu przyjmowanie łapówekŹródło: Wikimedia Commons CC BY, fot: b/d
d2ud16p

Kuczynski w wystąpieniu telewizyjnym zaprzeczył również, że dziesięć lat temu był zatrudniowy w Odebrecht jako konsultant. O przyjmowanie korzyści majątkowych oskarżył prezydenta Peru były szef firmy, Marcelo Odebrecht.

Firma zamieszana jest w całą serię spraw o charakterze korupcyjnym w kilku krajach Ameryki Łacińskiej. Marcelo Odebrecht, który odsiaduje wyrok 19. lat więzienia, zgodził się na współpracę z prokuraturą w celu uzyskania łagodniejszej wyroku.

Odebrecht przyznał, że zatrudniał Kuczynskiego jako swojego konsultanta w momencie, gdy obecny prezydent Peru pełnił funkcję ministra finansów. Dodał, że firma przekazała 29 mln dolarów łapówek na rzecz peruwiańskich władz. Kuczynski zaprzeczył tym oskarżeniom.

d2ud16p

- Nie uzyskałem żadnej pomocy finansowej z tej firmy w czasie gdy prowadziłem swoje kampanie o fotel premiera i prezydenta - powiedział posiadający polskie korzenie prezydent. - Istotne jest to, że jestem zaangażowany w walkę z korupcją - dodał.

Prokuratura prowadzi dochodzenie w sprawie poprzednich prezydentów Peru - Ollanty Humala'y i Alejandro Toledo. Humala i jego żona, Nadine Heredia zostali osadzeni w areszcie na czas 18 miesięcy. Toledo z kolei uciekł do USA.

d2ud16p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ud16p
d2ud16p
Więcej tematów