Trwa ładowanie...
d2kj41b
IAR

Prezydent Gruzji: Rosja musi uznać naszą integralność terytorialną

• Margwelaszwili: są interesy Gruzji i interesy Rosji. W dialogu jest warunek • Gruzja zerwała stosunki dyplomatyczne z Rosją po wojnie z 2008 roku
Share
Kreml
KremlŹródło: Wikimedia Commons / CC BY 2.0, Fot: yeowatzup
d2kj41b

Rosja musi uznać terytorialną integralność Gruzji - oświadczył prezydent tego kraju Giorgi Margwelaszwili. W trakcie spotkania z kadetami w mieście Kutaisi, gruziński przywódca podkreślił, że tylko wtedy, gdy zostanie spełniony ten warunek, będzie możliwa odbudowa kontaktów Tbilisi z Moskwą.

Według Margwelaszwilego, Gruzja powinna prowadzić z Rosją racjonalny i spokojny dialog. Prezydent zwrócił przy tym uwagę na fakt, że oba kraje mają swoje narodowe interesy, które powinny zostać uszanowane.

- Są interesy Gruzji i interesy Rosji, o których powinniśmy rozmawiać. Jednak w tym dialogu jest podstawowy warunek - Federacja Rosyjska musi uznać suwerenność i terytorialną integralność Gruzji - powiedział gruziński prezydent.

Wcześniej, w rozmowie z Polskim Radiem Margwelaszwili tłumaczył, że agresywne działania Moskwy są "karą za niezależną politykę władz w Tbilisi".

Gruzja zerwała stosunki dyplomatyczne z Rosją po wojnie z 2008 roku. Wtedy też Rosja uznała niepodległość Abchazji i Osetii Południowej, rozmieszczając w zbuntowanych republikach swoje wojska.

d2kj41b

Podziel się opinią

Share
d2kj41b
d2kj41b
Więcej tematów