Trwa ładowanie...
ddb8835
Prezydent Bronisław Komorowski powołał nowych ministrów zdrowia, sportu i skarbu
Natalia Durman

Prezydent Bronisław Komorowski powołał nowych ministrów zdrowia, sportu i skarbu

Prezydent Bronisław Komorowski powołał trzech nowych ministrów: zdrowia - prof. Mariana Zembalę, sportu i turystyki - Adama Korola oraz skarbu państwa - Andrzeja Czerwińskiego. Podczas ceremonii Ewa Kopacz mówiła do nowych członków rządu, że zasilili jego szeregi w trudnych czasach. - Łatwo nie będzie - dodała. O godz. 12 - już z udziałem nowych ministrów - rozpoczęło się posiedzenie rządu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ddb8835

, Włodzimierz Karpiński (MSP), a także wiceministrowie: skarbu Rafał Baniak, środowiska Stanisław Gawłowski, gospodarki Tomasz Tomczykiewicz. Z funkcji szefa doradców premiera odszedł Jacek Rostowski.

Premier Ewa Kopacz powiedziała, że nowi ministrowie: skarbu, sportu i zdrowia przyszli do rządu po to, żeby pokazać, co znaczy "prawdziwe znaczenie słowa służba na rzecz rodaków". - Bądźcie dzielni w tym, co będziecie robić, i róbcie to skutecznie - apelowała.

- Trafiliście do rządu w bardzo trudnych czasach, jedno co wam mogę powiedzieć - łatwo nie będzie, ale po tych wszystkich rozmowach, które ze sobą przeprowadziliśmy, wiem jedno, nie przyszliście do rządu, żeby się dowartościowywać, wy już jesteście mistrzami w swoich dziedzinach, przyszliście po to, żeby dzisiaj pokazać, co znaczy prawdziwe znaczenie słowa służba na rzecz naszych rodaków - powiedziała premier podczas ceremonii powołania trzech nowych ministrów w Pałacu Prezydenckim.

Kopacz wyraziła nadzieję, że nowi ministrowie przekonają Polaków, jak szczerzy i odważni będą w swoich decyzjach, jak będą myśleć o obywatelach, a dopiero na samym końcu o sobie.

ddb8835

- Jedyną tarczą, która w tych trudnych czasach będzie was bronić, to będzie pokora, bo pokora się nie obraża i tego wam życzę. Bądźcie dzielni w tym, co będziecie robić na rzecz innych i róbcie to skutecznie - zwróciła się szefowa rządu do nowych ministrów.

Komorowski: dziękuję za zmianę

O gotowości nowych ministrów do służenia krajowi mówił też prezydent Bronisław Komorowski. Rządowi życzył też woli dokończenia dzieła poprzedników, odwagi, a ministrom - przekonania, że swoje zadania robią właśnie w imię służby państwu.

ddb8835

- Chciałbym podziękować za tę zmianę, dokonaną w taki sposób, że widać, iż polityka to nie tylko łatwe obietnice, splendory, zaszczyty, nie tylko kariera, choć nic w niej nie ma złego, ale że to także służba - podkreślił prezydent.

- Dziękuję za gotowość służenie najjaśniejszej Rzeczypospolitej w tym momencie szczególnym, gdy do wyborów jest zaledwie parę miesięcy - dodał Komorowski. Jak zaznaczył, "postawę służby", widać bardziej wtedy, "gdy mniej jest się podejrzanym o chęć zrobienia kariery".

Prezydent pogratulował i podziękował nowo powołanym ministrom za wolę oddania do dyspozycji nie tylko premier, ale i całego kraju własnych doświadczeń i osiągnięć w różnych, ważnych dla Polski obszarach.

- Jest wiele spraw do rozwiązania, ale są też i ludzie, którzy swoim życiem i swoimi dokonaniami potrafili potwierdzić to, że są to sprawy do udźwignięcia - podkreślił Komorowski.

ddb8835

Życzył ponadto wszystkim "odwagi, woli dokończenia wielkiego dzieła i przekonania, że wszystko robimy w imię służby najjaśniejszej Rzeczypospolitej". Oznajmił, że "zawsze milej jest ministrów powoływać, niż odwoływać".

Zobacz również wideo: Nowi ministrowie w rządzie Kopacz

ddb8835

Podziel się opinią

Share
ddb8835
ddb8835
Więcej tematów