Trwa ładowanie...
d8ji0zt

Prezydent Barack Obama rozpoczął letni urlop

Prezydent USA Barack Obama rozpoczął letni urlop, udając się na 17 dni na atlantycką wyspę Martha's Vineyard u wybrzeży stanu Massachusetts.
Share
Prezydent Barack Obama rozpoczął letni urlop
Źródło: PAP/EPA, Fot: Martin H. Simon
d8ji0zt

Wraz ze swa żoną Michelle i córką Sashą oraz doradczyniami Susan Rice i Valerie Jarrett Obama opuścił Biały Dom na pokładzie prezydenckiego śmigłowca Marine One. Jest to już jego szósty pobyt wypoczynkowy na Martha's Vineyard od czasu objęcia prezydentury w 2009 roku.

Obama wynajął tę samą co w ubiegłym roku ustronną rezydencję w Chilmark w zachodniej części wyspy. Posiadający siedem sypialni i dziewięć łazienek obiekt ma według lokalnych mediów rynkową wartość 12 mln dolarów.

Wakacyjne zajęcia prezydenta to zazwyczaj gra w golfa, plażowanie, spacery i rowerowe przejażdżki z rodziną oraz wypady z żoną na obiad do którejś z eleganckich restauracji wyspy.

d8ji0zt

W trakcie obecnego urlopu Obama zamierza - przynajmniej w swej publicznej roli - trzymać się z dala od codziennego życia politycznego. W ubiegłym roku musiał kilkakrotnie przerywać letni wypoczynek i stawać przed kamerami telewizyjnymi z powodu wydarzeń w Iraku, zamordowania amerykańskiego dziennikarza Jamesa Foleya przez ekstremistów z Państwa Islamskiego oraz protestów po zastrzeleniu przez białego policjanta 18-letniego Afroamerykanina Michaela Browna w mieście Ferguson w stanie Missouri.

d8ji0zt

Podziel się opinią

Share
d8ji0zt
d8ji0zt
Więcej tematów