Trwa ładowanie...
db1hwqx
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Prezydent Barack Obama rozpoczął letni urlop

Prezydent USA Barack Obama rozpoczął letni urlop, udając się na 17 dni na atlantycką wyspę Martha's Vineyard u wybrzeży stanu Massachusetts.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Barack Obama rozpoczął letni urlop
(PAP/EPA, Fot: Martin H. Simon)
db1hwqx

Wraz ze swa żoną Michelle i córką Sashą oraz doradczyniami Susan Rice i Valerie Jarrett Obama opuścił Biały Dom na pokładzie prezydenckiego śmigłowca Marine One. Jest to już jego szósty pobyt wypoczynkowy na Martha's Vineyard od czasu objęcia prezydentury w 2009 roku.

Obama wynajął tę samą co w ubiegłym roku ustronną rezydencję w Chilmark w zachodniej części wyspy. Posiadający siedem sypialni i dziewięć łazienek obiekt ma według lokalnych mediów rynkową wartość 12 mln dolarów.

Wakacyjne zajęcia prezydenta to zazwyczaj gra w golfa, plażowanie, spacery i rowerowe przejażdżki z rodziną oraz wypady z żoną na obiad do którejś z eleganckich restauracji wyspy.

W trakcie obecnego urlopu Obama zamierza - przynajmniej w swej publicznej roli - trzymać się z dala od codziennego życia politycznego. W ubiegłym roku musiał kilkakrotnie przerywać letni wypoczynek i stawać przed kamerami telewizyjnymi z powodu wydarzeń w Iraku, zamordowania amerykańskiego dziennikarza Jamesa Foleya przez ekstremistów z Państwa Islamskiego oraz protestów po zastrzeleniu przez białego policjanta 18-letniego Afroamerykanina Michaela Browna w mieście Ferguson w stanie Missouri.

db1hwqx

Podziel się opinią

Share

db1hwqx

db1hwqx
Więcej tematów