Trwa ładowanie...

Prezydent Argentyny złamała nogę w kostce

Prezydent Argentyny Cristina Kirchner złamała w piątek nogę w kostce i jest leczona w szpitalu w Buenos Aires - poinformowały władze tego kraju. Kirchner z powodów zdrowotnych od ponad miesiąca wyłączona jest z życia publicznego.

Share
Prezydent Argentyny złamała nogę w kostce
Źródło: AFP, Fot: Alejandro Pagni
d2tzl79

- Prezydent Kirchner doznała złamania lewej kostki z przemieszczeniem - podały źródła medyczne.

61-letnia prezydent nabawiła się kontuzji w swej rezydencji w prowincji Santa Cruz na południu kraju. Pierwszej pomocy udzielono jej w szpitalu w stolicy prowincji Rio Gallegos, lecz badania nie były kompletne z powodu awarii aparatury do rezonansu magnetycznego i została przewieziona do stolicy.

d2tzl79

Kirchner nie uczestniczyła od ponad miesiąca w życiu politycznym kraju. W listopadzie była hospitalizowana z powodu zakażenia jelitowego i nie mogła udać się na spotkanie państw G20 w Australii.

W marcu skręciła lewą kostkę w Rzymie podczas wizyty oficjalnej w Watykanie i podczas spotkania z papieżem Franciszkiem musiała nosić but ortopedyczny.

Wybrana w 2007 roku i w 2011 na prezydenta Argentyny Kirchner zakończy swą kadencję po wyborach w październiku 2015 roku. W czasie swej drugiej kadencji czterokrotnie zawieszała z powodów zdrowotnych sprawowanie obowiązków. Pod koniec ubiegłego roku poddana została operacji krwiaka mózgu.

Zobacz również wideo: Lech Wałęsa opuszcza szpital z nogą w gipsie

d2tzl79

Podziel się opinią

Share
d2tzl79
d2tzl79
Więcej tematów