Trwa ładowanie...
d241hqj

Prezydent Andrzej Duda zawetuje ustawę? Przypomniano mu, co mówił w Sejmie

Ustawy dotyczące reformy sądownictwa czekają na podpis prezydenta. Andrzej Duda ma wątpliwości co do projektu dotyczącego Sądu Najwyższego. Część internautów namawia go do zawetowania ustaw, przypominając jego własne słowa z 2012 r. - Jeśli mamy likwidować kliki, to nie likwidujmy tych klik w sądach poprzez likwidację sądów, tylko zlikwidujmy kliki – mówił w Sejmie Duda jako poseł PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda w Sejmie
Andrzej Duda w Sejmie (PAP, Fot: Paweł Supernak)
d241hqj

Andrzej Duda w 2012 r. zabrał głos w Sejmie w czasie informacji rządu o likwidacji niektórych sądów rejonowych. Działo się to za rządów PO-PSL. - Panie ministrze, jednak nie tędy droga. Ja z dzieciństwa pamiętam piosenkę o człowieku, który miał pchły w mieszkaniu i chciał je zlikwidować. Finał był taki, że zahuczały działa, ściana wyleciała, znikły łóżka, a zostały pchły. Jeśli mamy likwidować kliki, to nie likwidujmy tych klik w sądach poprzez likwidację sądów, tylko zlikwidujmy kliki, panie ministrze – mówi wówczas Andrzej Duda. Za swoje słowa otrzymał oklaski.

Co ciekawe, ministrem sprawiedliwości był wówczas obecny wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin. Polityk ostatnio zasłynął tym, że po przegłosowaniu przez Sejm ustawy o Sądzie Najwyższym jako jedyny z ław rządowych nie wstał i nie klaskał.

d241hqj

Zobacz jak Polacy próbują przekonać prezydenta do weta:

Prezydent ma wątpliwości do ustawy o Sądzie Najwyższym. Jego rzecznik Krzysztof Łapiński wyjaśnił, że "prezydent zauważył, że nie dochowano pewnej prawidłowości legislacyjnej". Dodał, że Andrzej Duda "weźmie to pod uwagę przy podejmowaniu swojej decyzji".

d241hqj

Podziel się opinią

Share
d241hqj
d241hqj
Więcej tematów