Trwa ładowanie...

Prezes TVP nie wpuści już Dody do telewizji

Prezes TVP twierdzi, że nie ma żadnej czarnej listy z nazwiskami, których nie pokaże w swojej telewizji. Jednak jest kilka osób, dla których drzwi na Woronicza są zamknięte. - Nie ma uzasadnienia dla obecności Dody w telewizji publicznej - mówi Juliusz Braun w książce „Prezesi. Oni rządzili TVP”.

Share
Prezes TVP nie wpuści już Dody do telewizji
Źródło: PAP, Fot: Marcin Bielecki
d3u47i0

Słupki oglądalności dla prezesa telewizji publicznej najwidoczniej nie są najważniejsze. Juliusz Braun w książce "Prezesi. Oni rządzili TVP" (wyd. The Facto), która właśnie trafia do księgarń, opowiada, kogo widzowie nie zobaczą na antenie. A są to nazwiska z pierwszych stron gazet.

- Przecież nie zapraszamy wszystkich trzydziestu kilku milionów Polaków. Więc uważam, że nie ma uzasadnienia dla obecności Dody w telewizji publicznej - mówi Juliusz Braun. Piosenkarka występowała m.in. w show TVP „Gwiazdy tańczą na lodzie”, ale było to w 2007 r., zanim rządy na Woronicza objął Braun.

d3u47i0

Na lukratywny kontrakt nie ma też już co liczyć Adam „Nergal” Darski, który był jurorem w programie TVP2 „The Voice of Poland”. - Jestem przeciwnikiem skrajności, które naruszają czyjąś wrażliwość albo są sprzeczne z elementarnymi standardami zachowania - wyjaśnia prezes telewizji publicznej.

Braun podkreśla, że na co dzień nie spotyka się z politycznymi naciskami. Ale kilka razy się to zdarzyło. - Janusz Piechociński zwymyślał mnie na deptaku w Krynicy podczas Forum Ekonomicznego. Wyładował się i poszedł. Uważam, że jako widz miał do tego prawo, a jako wicepremier - nie, ale spuśćmy na to zasłonę miłosierdzia - czytamy w książce.

Wielu prezesów TVP próbowało się pozbyć z anteny prowadzącej program „Sprawa dla reporteraElżbiety Jaworowicz. Bez ogródek opowiada o tym Janusz Zaorski. - Programy interwencyjne są potrzebne, ale wydawało mi się, że prowadząca za bardzo się mizdrzy, że jest zbyt kokieteryjna, że lansuje siebie, a nie sprawy, które są omawiane - mówi były prezes telewizji publicznej. I dodaje, że program był wiele razy parodiowany. - Ale pani Elżbieta wszędzie ma jakieś koneksje, na całym świecie, i została razem z programem - przyznaje Zaorski.

Zobacz, co prezes TVP mówi o pieniądzach w telewizji:

Magda Kazikiewicz, Wirtualna Polska

d3u47i0

Podziel się opinią

Share
d3u47i0
d3u47i0
Więcej tematów