Trwa ładowanie...
dmtm9o7

Prezes TK Julia Przyłębska współpracowała z tajnymi służbami? Będzie doniesienie do prokuratury

Julia Przyłębska zawiadomi prokuraturę o dwóch tekstach, które opisują powiązania jej i jej zastępcy z tajnymi służbami. Prezes Trybunału Konstytucyjnego doniesie śledczym na dziennikarza "Gazety Wyborczej" Wojciecha Czuchnowskiego oraz dziennikarkę "Faktu" Annę Czubę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska doniesie do prokuratury na dziennikarzy "Gazety Wyborczej" i "Faktu".
Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska doniesie do prokuratury na dziennikarzy "Gazety Wyborczej" i "Faktu". (Agencja Gazeta, Fot: Kuba Atys)
dmtm9o7

Szefowa Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska zapowiada złożenie doniesienia do prokuratury. Chodzi o artykuły na temat jej związków z tajnymi służbami - podaje portal wPolityce. W piątek w obszernym artykule Wojciech Czuchnowski opisał powiązania Julii Przyłębskiej z tajnymi służbami. Już rok temu "Gazeta Wyborcza" opisała, że w latach 90. sędzia-dubler Mariusz Muszyński był współpracownikiem służb. Teraz informatorzy dziennikarza stwierdzili, że Muszyński wciąż może być aktywny.

Obejrzyj: Przyłębska o decyzji IPN w sprawie jej męża: To uczciwy człowiek

- Prezes Trybunału Konstytucyjnego Pani Julia Przyłębska złoży doniesienie do prokuratury w sprawie publikacji "Gazety Wyborczej" i dziennika "Fakt" zawierających nieprawdziwe informacje dotyczące jej rzekomych powiązań ze służbami specjalnymi - powiedział portalowi rzecznik Biura Trybunału Konstytucyjnego Marcin Koman.

Po publikacji tekstu "GW" oświadczenie wydał minister-koordynator służb specjalnych. Zaprzeczył w nim, by Julia Przyłębska była współpracownicą tajnych służb. Mariusz Kamiński nie zająknął się jednak w sprawie Mariusza Muszyńskiego. Ewentualne postępowanie będzie więc okazją do zweryfikowania informacji na jego temat.

źródło: wPolityce

dmtm9o7

Podziel się opinią

Share
dmtm9o7
dmtm9o7
Więcej tematów