Trwa ładowanie...
d1hq5f0

Prezes TK Julia Przyłębska współpracowała z tajnymi służbami? Będzie doniesienie do prokuratury

Julia Przyłębska zawiadomi prokuraturę o dwóch tekstach, które opisują powiązania jej i jej zastępcy z tajnymi służbami. Prezes Trybunału Konstytucyjnego doniesie śledczym na dziennikarza "Gazety Wyborczej" Wojciecha Czuchnowskiego oraz dziennikarkę "Faktu" Annę Czubę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska doniesie do prokuratury na dziennikarzy "Gazety Wyborczej" i "Faktu".
Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska doniesie do prokuratury na dziennikarzy "Gazety Wyborczej" i "Faktu". (Agencja Gazeta, Fot: Kuba Atys)
d1hq5f0

Szefowa Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska zapowiada złożenie doniesienia do prokuratury. Chodzi o artykuły na temat jej związków z tajnymi służbami - podaje portal wPolityce. W piątek w obszernym artykule Wojciech Czuchnowski opisał powiązania Julii Przyłębskiej z tajnymi służbami. Już rok temu "Gazeta Wyborcza" opisała, że w latach 90. sędzia-dubler Mariusz Muszyński był współpracownikiem służb. Teraz informatorzy dziennikarza stwierdzili, że Muszyński wciąż może być aktywny.

Obejrzyj: Przyłębska o decyzji IPN w sprawie jej męża: To uczciwy człowiek

- Prezes Trybunału Konstytucyjnego Pani Julia Przyłębska złoży doniesienie do prokuratury w sprawie publikacji "Gazety Wyborczej" i dziennika "Fakt" zawierających nieprawdziwe informacje dotyczące jej rzekomych powiązań ze służbami specjalnymi - powiedział portalowi rzecznik Biura Trybunału Konstytucyjnego Marcin Koman.

d1hq5f0

Po publikacji tekstu "GW" oświadczenie wydał minister-koordynator służb specjalnych. Zaprzeczył w nim, by Julia Przyłębska była współpracownicą tajnych służb. Mariusz Kamiński nie zająknął się jednak w sprawie Mariusza Muszyńskiego. Ewentualne postępowanie będzie więc okazją do zweryfikowania informacji na jego temat.

źródło: wPolityce

d1hq5f0

Podziel się opinią

Share

d1hq5f0

d1hq5f0
Więcej tematów