Trwa ładowanie...
18-06-2016 20:05

Prezes PiS, premier i ministrowie na Wawelu oddali hołd Lechowi Kaczyńskiemu

• Prezes PiS Jarosław Kaczyński, Marta Kaczyńska, premier Beata Szydło wraz z ministrami i parlamentarzystami w sobotę wieczorem w Krakowie oddali hołd Lechowi Kaczyńskiemu
• Na grobie pary prezydenckiej w krypcie Katedry na Wawelu złożone zostały kwiaty
• Uroczystość zorganizowano w 67. rocznicę urodzin prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który zginął w 2010 r. w katastrofie pod Smoleńskiem

Prezes PiS, premier i ministrowie na Wawelu oddali hołd Lechowi KaczyńskiemuŹródło: PAP
d10wz79
d10wz79

Wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki powiedział dziennikarzom, że spotkanie na Wawelu odbywa się, jak co miesiąc, ale ze względu na rocznicę urodzin ś.p. prezydenta Kaczyńskiego jest szczególnie uroczyste i w licznym gronie.

- 18 kwietnia w rocznicę pogrzebu, 18 czerwca w rocznicę urodzin prezydenta i zwykle w okolicy 1 listopada przyjeżdża tutaj liczny zespół z kierownictwa partii - mówił Terlecki. - Mamy nadzieję, że uda nam się, choć w części realizować ten plan zamierzony przez ś.p. prof. Lecha Kaczyńskiego. Przede wszystkim plan umocnienia pozycji Polski w Europie i w świecie - powiedział Terlecki.

W uroczystości obok Jarosława Kaczyńskiego, Marty Kaczyńskiej i premier Beaty Szydło uczestniczyli m.in. szef MSWiA Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel, minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, marszałek Sejmu Marek Kuchciński, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, wicemarszałek Sejmu, przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS Joachim Brudziński oraz parlamentarzyści.

Wieczorem w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbędzie się koncert "Warto być Polakiem" dedykowany zmarłemu prezydentowi, a zorganizowany przez Stowarzyszenie im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Krakowie. W programie znalazły się polskie utwory.

d10wz79

Lech i Maria Kaczyńscy zginęli 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem w drodze na uroczystości rocznicowe do Katynia, razem z 94 innymi osobami. Pogrzeb pary prezydenckiej odbył się w Krakowie 18 kwietnia 2010 r.

W krypcie, w której znajduje się sarkofag Lecha i Marii Kaczyńskich, we wrześniu 2010 r. odsłonięta została tablica ku czci ofiar katastrofy, z nazwiskami wszystkich, którzy zginęli pod Smoleńskiem i łacińską sentencją: "Corpora dormiunt, vigilant animae" (Ciała śpią, dusze czuwają).

d10wz79
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10wz79
Więcej tematów