Trwa ładowanie...

Prezes PiS Jarosław Kaczyński o Donaldzie Tusku: jest niemieckim kandydatem

Mocne słowa prezesa Prawa i Sprawiedliwości o przewodniczącym Rady Europejskiej. Na pytanie "Gazety Polskiej", czyim kandydatem jest Donald Tusk, Jarosław Kaczyński odpowiada: "Angeli Merkel, jest niemieckim kandydatem".

Share
Prezes PiS Jarosław Kaczyński o Donaldzie Tusku: jest niemieckim kandydatem
Źródło: PAP, Fot: Paweł Supernak
d2ulzf5

Te słowa Jarosława Kaczyńskiego, o starającym się o reelekcję Donaldzie Tusku, padły w wywiadzie, zapowiedzianym przez "Gazetę Polską".

Jego fragment opublikowano już teraz na koncie twitterowym tygodnika. "Czyim kandydatem jest Donald Tusk?" - pytają dziennikarze. "Angeli Merkel, jest kandydatem niemieckim" - mówi prezes PiS.

W sobotę komitet polityczny PiS podjął uchwałę w sprawie kandydatury Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej. Zajął stanowisko, że Tusk nie może być popierany przez Polskę.

d2ulzf5

PiS zarzuca Tuskowi między innymi: drastyczne łamanie zasady neutralności wobec państwa członkowskiego, angażowanie się w "akcje organów UE skierowane przeciwko Polsce" oraz popieranie opozycji.

Następnie ministerstwo spraw zagranicznychspraw zagranicznych poinformowało o zgłoszeniu kandydatury Jacka Saryusza-Wolskiego na to stanowisko.

Pierwsza 2,5-letnia kadencja Tuska jako szefa RE upływa z końcem maja. Na szczycie Unii Europejskiej 9-10 marca przywódcy mają zdecydować, czy pozostanie on na tym stanowisku na kolejną kadencję.

d2ulzf5

Podziel się opinią

Share
d2ulzf5
d2ulzf5
Więcej tematów