Trwa ładowanie...
ds8lfrb
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Prezes NFZ Tadeusz Jędrzejczyk został odwołany ze stanowiska

• Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł odwołał prezesa NFZ Tadeusza Jędrzejczyka
• Powód: "utrata zaufania w związku z kłopotami w zarządzaniu Funduszem"
• Tadeusz Jędrzejczyk pełnił funkcję od 2014 roku
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezes NFZ Tadeusz Jędrzejczyk w grudniu 2015 r.
Prezes NFZ Tadeusz Jędrzejczyk w grudniu 2015 r. (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
ds8lfrb

Powodem odwołania Tadeusza Jędrzejczyka ze stanowiska prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia jest "utrata zaufania w związku z kłopotami w zarządzaniu Funduszem" - poinformował minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Jędrzejczyk był szefem NFZ od czerwca 2014 r.

Radziwiłł w krótkim oświadczeniu poinformował, że w piątek wystąpił do Rady Funduszu z wnioskiem o zaopiniowanie planu odwołania Jędrzejczyka z funkcji prezesa NFZ. Rada wniosek ten zaopiniowała pozytywnie. - W związku z tym podpisałem dymisję - powiedział minister.

- Powodem jest utrata zaufania w związku z kłopotami w zarządzaniu Funduszem - dodał Radziwiłł.

ds8lfrb

Wcześniej o decyzji ministra informowała rzeczniczka resortu zdrowia Milena Kruszewska. Przypomniała, że minister zdrowia odwołuje prezesa NFZ po zasięgnięciu opinii Rady Funduszu, jednak opinia ta nie jest wiążąca.

Dopytywana przez PAP, czy prezes otrzymał już decyzję o odwołaniu, powiedziała, że minister takie pismo podpisał, a zostanie ono wręczone Jędrzejczykowi jeszcze w piątek lub na początku przyszłego tygodnia.

Jędrzejczyk jest lekarzem, absolwentem Akademii Medycznej w Gdańsku. Ma specjalizację z zakresu medycyny społecznej, organizacji ochrony zdrowia i zdrowia publicznego. Pracował jako lekarz w szpitalu na gdańskiej Zaspie, następnie w ZOZ nr 3 w Gdańsku jako asystent, a potem jako adiunkt w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.

W latach 2008-2009 był zastępcą dyrektora ds. medycznych Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Od 2010 roku był zastępcą dyrektora naczelnego ds. lecznictwa Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. W październiku 2013 r. został dyrektorem pomorskiego oddziału Funduszu.

W czerwcu 2014 r. na prezesa NFZ powołał Jędrzejczyka premier Donald Tusk na wniosek ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Funduszu.

ds8lfrb

Podziel się opinią

Share

ds8lfrb

ds8lfrb
Więcej tematów