Trwa ładowanie...
d4fg5a7
IAR

Premier Szydło złożyła życzenia z okazji Dnia Matki

• Premier Beata Szydło złożyła życzenia wszystkim mamom z okazji Dnia Matki • Szefowa rządu w specjalnym wideo udostępnionym na Facebooku dziękowała im za wysiłek, który wkładają w wychowanie swoich dzieci
Share
Premier Szydło złożyła życzenia z okazji Dnia Matki
Źródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d4fg5a7

- Chcę złożyć serdeczne życzenia polskim mamom. Podziękować za wasz wysiłek, za to że jesteście, za wszystkie wasze uśmiechy, łzy, przeczytane bajki, odrobione lekcje, za to, że tak wspaniale wychowujecie dzieci (...) To mamom zawdzięczamy wszystko to co mamy najlepsze. Wszystkiego najlepszego - powiedziała premier Beata Szydło.

Dzień Matki jest obchodzony w ponad 90. krajach na świecie, jednak w różnych terminach. Na przykład w Norwegii przypada w lutym, w Irlandii i Wielkiej Brytanii - w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, a w Indonezji - 22 grudnia. Najczęściej różne państwa obchodzą Dzień Matki w drugą niedzielę maja, jak: Austria, Australia, Czechy, Malta, Stany Zjednoczone, Hongkong, Indie, Szwajcaria i Włochy.

W naszym kraju święto przypada 26 maja i liczy już ponad 100 lat - po raz pierwszy było obchodzone w 1914 roku w Krakowie.

d4fg5a7

Podziel się opinią

Share
d4fg5a7
d4fg5a7
Więcej tematów