Trwa ładowanie...
d4izbt1
IAR

Premier rozpoczyna serię spotkań ws. wyborów samorządowych

W PO przygotowania do wyborów samorządowych ruszają pełną parą. Dziś Donald Tusk rozpoczyna serię spotkań z szefami regionów i członkami zarządu regionów w tej sprawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Tusk
Donald Tusk (WP.PL, Fot: Marcin Gadomski)
d4izbt1

Szef mazowieckiej Platformy Andrzej Halicki mówi, że premier chce przeanalizować sytuację w każdym z regionów, by wejść lokalną specyfikę kampanii. Zdaniem Halickiego, opinie o tym, że PO w najbliższych wyborach w wielu miejscach odda pole działania konkurentom są przesadzone. Polityk podkreśla, że w wyborach samorządowych nie chodzi tylko o legitymację partyjną, bo mieszkańcy wiedzą że warto zmienić złego gospodarza i zatrzymać dobrego.

Według Halickiego, w przypadku prezydentów miast, PO będzie raczej stawiać na swoich niż popierać kandydatów niezależnych. - PO to jest duża struktura i wybiera się najlepszych, by ich promować. Mam nadzieję, że ci najlepsi będą pochodzić z szeregów Platformy - zaznaczył Halicki.

W lipcu zarząd PO ustalił, że władze regionalne mają czas do 15 września na ułożenie list wyborczych. Obecnie Platforma Obywatelska rządzi sama lub w koalicji w 15 województwach.

d4izbt1

Podziel się opinią

Share
d4izbt1
d4izbt1
Więcej tematów