Trwa ładowanie...
d1j6inj

Premier Ewa Kopacz podsumuje pierwsze pół roku rządu

Podczas wtorkowej konferencji prasowej premier Ewa Kopacz podsumuje pierwsze pół roku swoich rządów i powie o zrealizowaniu 50 proc. zapowiedzi z expose - poinformowali rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska i szef gabinetu premier Kopacz Marcin Kierwiński.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Ewa Kopacz podsumuje pierwsze pół roku rządu
(WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
d1j6inj

- Chcemy po pół roku powiedzieć, co zrobiliśmy i jakie są zamierzenia na ostatnie pół roku - wyjaśniała w radiu RMF FM Małgorzata Kidawa-Błońska. Przyznała, że w czasie, jaki ma do dyspozycji gabinet Kopacz, "zbyt wielu rzeczy nie da się zrealizować, ale to, co zapowiedziała pani premier w expose dosyć sprawnie i w dobrym tempie jest realizowane".

Kidawa-Błońska zapewniała też, że nie należy oczekiwać zmian personalnych w rządzie Kopacz, bo ministrowie "sprawdzają się". - Wszyscy ministrowie starają się realizować to, co powinni, zawsze może być lepiej, ale także może być gorzej - powiedziała rzeczniczka.

Także Kierwiński w TVN24 pytany, czy podczas wtorkowej konferencji można oczekiwać jakiejś "sensacji personalnej" odpowiedział, że we wtorek "jedyną sensacją będzie podsumowanie 50 procent realizacji expose". Zapewniał, że nie należy oczekiwać zmian personalnych.

d1j6inj

Na pytanie, czy rząd pochwali się także budową gazoportu, Kierwiński zaznaczył, że "gazoport zbudowany jest w 97 proc.". - Cały czas liczymy na to, że wykonawca zakończy tę pracę w terminie - powiedział. - Kontrakt powinien być ukończony do połowy tego roku - dodał szef gabinetu premier Kopacz.

Ewa Kopacz jest premierem od 22 września 2014 roku, natomiast 1 października tego roku jej gabinet uzyskał w sejmie wotum zaufania.

d1j6inj

Podziel się opinią

Share
d1j6inj
d1j6inj
Więcej tematów