Trwa ładowanie...
d229d81
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Premier Ewa Kopacz: mną nikt z tylnego siedzenia sterować nie będzie

Premier Ewa Kopacz zapewniła, że jeśli będzie rządzić kolejne cztery lata, to nią "nikt z tylnego siedzenia sterować nie będzie", a skład jej rządu będzie zależał od większości parlamentarnej, nie "od humorów prezesa". Jak dodała, bardzo mocno wierzy, że PO wygra październikowe wybory.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ewa Kopacz
Ewa Kopacz (WP, Fot: Andrzej Hulimka)
d229d81

Premier podkreśliła, że jest gotowa debatować z wiceprezes PiS Beatą Szydło, skoro prezes PiS Jarosław Kaczyński "chowa się za jej plecami".

Na konferencji prasowej w Bydgoszczy dziennikarze pytali o wypowiedź kandydatki PiS na premiera Beaty Szydło, w której w odniesieniu do Ewy Kopacz mówi o histerii. - Pani Beata Szydło zamiast przedstawiać swój program, bardzo systematycznie robi sobie wycieczki w stosunku do mojej osoby. Ja wyznaję inną zasadę: cieszę się, że kobiety są w polityce, ale też cieszę się, że te kobiety, które są w polityce, przedstawiają realny program rządzenia - powiedziała szefowa rządu.

Dodała, że jest pewna jednego. - Gdy ja będę rządzić przez kolejne cztery lata, nikt mną z tylnego siedzenia sterować nie będzie. Poza tym skład mojego rządu będzie zależał od większości parlamentarnej a nie od humorów prezesa - powiedziała Kopacz.

d229d81

Pytana, czy jest skłonna spotkać się na debacie z Beatą Szydło, odparła: - Nigdy nie uciekałam od debaty.

Zaznaczyła, że według dawnych zwyczajów szefowie partii opozycyjnych i rządzącej spotykali się podczas debat, przedstawiając swoje realne programy.

- Ale jeśli rzeczywiście prezes Kaczyński dzisiaj nie chce, chowa się za plecami Beaty Szydło, to ja już kilka razy powtórzyłam: będę debatować z Beatą Szydło, skoro nie chce debatować ze mną prezes - powiedziała Kopacz.

Premier na pytanie o możliwość wielkiej koalicji po wyborach przeciwko PiS, odparła: - Poczekajmy do 25 października, zobaczymy, jaki będzie rozkład sił w polskim parlamencie.

d229d81

Podkreśliła, że w dalszym ciągu bardzo mocno wierzy w ludzi Platformy i w to, że Platforma wygra te wybory.

Kopacz była także pytana, w kontekście faktu, iż liderką Zjednoczonej Lewicy została Barbara Nowacka, czy realne jest, by dwa najważniejsze stanowiska w rządzie - premiera i wicepremiera objęły po wyborach kobiety i czy Nowacka w jakimś stopniu odbiera głosy także Kopacz.

- Ja się bardzo cieszę, że kobiety są w polityce, cieszę się również, że są aktywne w polityce, ale też chciałabym, żeby te kobiety, które w tej chwili są w polityce, były samodzielnymi liderkami. Trochę wstydu dla panów liderów różnych ugrupowań, którzy się chowają dzisiaj za paniami, a pewnie ich opinie i stanowiska po wyborach mogą ulec modyfikacji - podkreśliła szefowa rządu.

W poniedziałek Kopacz mówiła, że oczekuje debaty przedwyborczej z Jarosławem Kaczyńskim, jako prezesem Prawa i Sprawiedliwości. - To nie Beata Szydło, tylko Jarosław Kaczyński jest szefem PiS - zaznaczyła. Szydło pytana o tę kwestię oceniła, że "rozhisteryzowana Ewa Kopacz nie zajmuje się niczym innym, tylko ciągle opowieściami o debacie".

- Dość tej histerii. Dzisiaj w Polsce jest do zrealizowania bardzo dużo poważnych spraw. Obywatele czekają na to, żeby ktoś wreszcie zaczął rządzić tym państwem. Obywatele czekają na to, żeby zacząć zajmować się ważnymi dla nich sprawami, a nie histerycznymi rozważaniami obecnej premier rządu, która wprowadza wszędzie nic innego, tylko chaos - mówiła Szydło.

d229d81

Podziel się opinią

Share

d229d81

d229d81
Więcej tematów