Trwa ładowanie...
d1t3hu0
IAR

Premier Donald Tusk odpowiada na Twitterze na pytania internautów

Według premiera, dwa największe sukcesy mijającego roku to uzgodnienie wysokości funduszy europejskich dla Polski i roczny urlop rodzicielski. Z kolei, porażki to duże bezrobocie i kolejki do lekarzy. Donald Tusk odpowiada na pytania za pośrednictwem serwisu Twitter.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Tusk
Donald Tusk (WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d1t3hu0

Pytany po raz kolejny o swoją przyszłość polityczną i możliwość zajęcia fotela szefa Komisji Europejskiej, zapewnił, że "nigdzie się nie wybiera". Przyznał też, że wybory do Parlamentu Europejskiego mogą wyłonić bardzo antyeuropejski skład tego ciała. - Ale zależy to także od polskich wyborców - dodał.

Premier stwierdził też, że nie sądzi, by po kolejnych wyborach Platformie Obywatelskiej potrzebna byłaby zmiana koalicjanta.

Donald Tusk zapewnia, że ZUS nie jest bankrutem, a reforma OFE da systemowi emerytalnemu większą stabilność.

d1t3hu0

Przyznaje też, że płaci abonament radiowo-telewizyjny, bo "póki jest prawny obowiązek, nie ma wyjścia." Podkreśla też, że priorytetem dla jego rządu jest walka z bezrobociem wśród młodych.

Donald Tusk rozpoczął za pośrednictwem serwisu Twitter odpowiadanie na pytania internatów. Wśród pytań czekających na odpowiedź są dotyczące np. zdrowia, ale też mniej poważne jak te od satyrycznego Faktoidu "Panie premierze, co z obiecanymi dopłatami UE do hodowli saren (wiek różny)?"

d1t3hu0

Podziel się opinią

Share
d1t3hu0
d1t3hu0
Więcej tematów