PolskaPremier: chcemy dokonać naprawy państwa

Premier: chcemy dokonać naprawy państwa

Premier Kazimierz Marcinkiewicz powiedział, że rząd został powołany, aby dokonać naprawy państwa i będzie realizował to zadanie, do kiedy będzie to możliwe. Dodał, że nie wyobraża sobie, aby miał "trwać", bez możliwości działania.

17.03.2006 | aktual.: 17.03.2006 15:03

Powołaliśmy rząd, aby dokonać naprawy państwa, by zrealizować nasz program i do kiedy będzie to możliwe będziemy to realizowali - podkreślił na konferencji prasowej szef rządu. Ale tylko trwać, bez ruchu, bez możliwości wprowadzania zmian nie wydaje się możliwe. Nie po to tworzyliśmy ten rząd i ja sobie takiej pracy nie wyobrażam - oświadczył.

Premier odpowiedział w ten sposób na pytanie, co musiałoby się stać, aby podał się do dymisji - zadane w kontekście powracającego tematu wcześniejszych wyborów.

Jeśli chodzi o sprawę związaną z toczącą się od czterech miesięcy dyskusją na temat wyborów, to jakby dobrze skojarzyć, to wydaje się bardzo możliwe, że dyskusja o nowych wyborach rozpoczęła się wtedy, kiedy skończyły się wybory" - dodał Marcinkiewicz.

Premier pytany, o marcowy sondaż CBOS, z którego wynika że notowania rządu pogorszyły się, powiedział, że nie przywiązuje do sondaży specjalnego znaczenia.

Oglądam sondaże i nie powiem, że nie są dla mnie ważne, ale nie przykładam do nich jakiegoś specjalnego znaczenia - powiedział szef rządu. Kierowanie rządem nie jest po to, aby były dobre lub złe sondaże - dodał. Jego zdaniem, wyniki, jakie rząd ma w sondażach nie są złe.

Po czterech miesiącach funkcjonowania rządu Kazimierza Marcinkiewicza opinie o jego gabinecie znacząco się pogorszyły się, choć nadal pozostają w przeważającej mierze pozytywne - podaje CBOS w najnowszym sondażu.

48% pytanych to zwolennicy rządu (w lutym było to 53%), 15% to przeciwnicy (w lutym - 12%), a 30% ma stosunek obojętny (w lutym 28%).

60% ankietowanych przez CBOS jest zadowolonych, że na czele rządu stoi Kazimierz Marcinkiewicz (w lutym 63%). 18% nie akceptuje Marcinkiewicza na tym stanowisku (w lutym 15%). 22% nie ma zdania. Badanie zostało przeprowadzone w dniach 3-6 marca, na reprezentatywnej losowej, 1081-osobowej próbie dorosłych Polaków.

Źródło artykułu:PAP
Zobacz także
Komentarze (0)