Trwa ładowanie...
dymgwzz

Prawomocny wyrok ws. "Rympałka". Trafi do więzienia na 25 lat

Sąd Apelacyjny w Warszawie utrzymał w mocy wyrok 25 lat więzienia dla Marka Cz. ps. "Rympałek". Wyroki usłyszało również 15 innych członków gangu. Tym samym odrzucono zarówno apelacje obrońców, jak i prokuratora.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Rympałek" trafi do więzienia na 25 lat
"Rympałek" trafi do więzienia na 25 lat (PAP)
dymgwzz

Marek Cz. został skazany na 25 lat więzienia za zlecenie zabójstwa nielojalnego członka gangu - Witolda K., ps."Witek". Mężczyznę mieli zamordować Marek R. i Jerzy B., którzy również trafią do więzienia na 25 lat. Pozostałym podsądnym sąd wymierzył kary pozbawienia wolności od kilku do kilkunastu lat.

Anna Zdziarska z Sądu Apelacyjnego w Warszawie stwierdziła, że adwokaci podsądnych nazywali proces "poszlakowym", podważali wiarygodność "dowodu z pomówienia", czyli zeznań tzw. małych świadków koronnych. Obrona podważała również istnienie zorganizowanej grupy przestępczej, do której mieliby należeć jej klienci. Sąd nie uwzględnił jednak ich apelacji, argumentując swoją decyzję dużą liczbą dowodów, świadczących przeciw oskarżonym. Drobne nieścisłości w materiale dowodowym miały wynikać z upływu czasu, a także skali popełnionych przestępstw.

Sędzia dodała, że "mali świadkowie koronni" byli członkami grupy "Rympałka", a opisując przestępstwa, nie umniejszali swojej roli w tych zdarzeniach. Zaznaczyła, że ustalenia Sądu Okręgowego w Warszawie, który w pierwszej instancji skazał oskarżonych, są "bezsporne", a "zgromadzone dowody pozwalają na przypisanie sprawstwa i winy" w zakresie przynależności do grupy przestępczej, handlu narkotykami, papierosami i bronią.

dymgwzz

Zobacz także: Wyróżnienie dla Tuska. Petru komentuje

Środowy wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie jest prawomocny. Po ukończeniu odbywania kary, 56-letni dziś "Rympałek" będzie miał 81 lat. Prokuratura podkreśla, że taka kara nie zabezpiecza społeczeństwa przed byłym gangsterem, którego określa jako jednostkę aspołeczną, "zdolną poświęcić ludzkie życie w imię własnych interesów".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dymgwzz

Podziel się opinią

Share
dymgwzz
dymgwzz
Więcej tematów