Trwa ładowanie...
d2i0t6y
30-06-2006 03:45

Prawo Szczecina do poprawy

Część zapisów uchwały rady miasta w sprawie zasad wynajmu
lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy Szczecin została podważona przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie.
Jak czytamy w "Kurierze Szczecińskim" skargę na przepisy z 2003 r.
złożyła Anna A., wskazując na niekonstytucyjność miejskiego prawa.

d2i0t6y
d2i0t6y

Jak informuje dziennik jeżeli orzeczenie się uprawomocni, o lokal komunalny w Szczecinie będą mogły ubiegać się także osoby w mieście niezameldowane.

Wniosek o przydział mieszkania z puli miasta złożyłam w 1995 r., ale uchwała z czerwca 2003 r. powoduje, że nie mam prawa się o nie ubiegać - mówi Anna A. Traktuje się mnie gorzej, bo nie mam zameldowania w Szczecinie w chwili składania wniosku - dodaje.

Dziś, wśród wielu kryteriów, które muszą spełnić osoby ubiegające się o przydział komunalnego mieszkania, jest obowiązek zameldowania w Szczecinie. Według specjalistów ma to trochę ograniczyć listę oczekujących. Dodają także, że intencją autorów zapisu było zapewne służenie przede wszystkim mieszkańcom Szczecina.

Ponieważ orzeczenie dotyczy unieważnienia części uchwały, Wojewódzki Sąd Administracyjny z urzędu przygotowuje pisemne uzasadnienie. Wyrok jest nieprawomocny.

d2i0t6y

Gdy zostanie sporządzone uzasadnienie podejmiemy decyzję, czy zaproponujemy radzie miasta zmianę uchwały, czy też zdecydujemy się na drogę kasacyjną przed Naczelnym Sądem Administracyjnym - wyjaśnia Piotr Landowski z Biura Prasowego UM w Szczecinie.

Obecnie - podaje "Kurier Szczeciński" - na przydział mieszkania w Szczecinie czeka ok. 12 tys. osób. Dodatkowe 2 tys. to lokatorzy z wyrokami eksmisyjnymi, dla których miasto też ma obowiązek zapewnić lokum. (PAP)

d2i0t6y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2i0t6y
Więcej tematów