Trwa ładowanie...
d23f1bd

Prawie jak Matejko

Andrzej Stawarz, osadzony w zakładzie karnym we Włocławku, przez cztery miesiące malował kopię „Bitwy pod Grunwaldem”.

d23f1bd
d23f1bd

Niestety, do oryginału zabrakło mu sporo centymetrów, ponieważ dostał do dyspozycji za małą ścianę. Kopia dzieła Matejki ma być „żywą lekcją historii”. Zdobi salę do historii włocławskiego więzienia.

Andrzej Stawarz wśród wychowawców uchodzi za przykład resocjalizacji. Jest więźniem z dużym wyrokiem, ale chwalony za realizowanie swojej malarskiej pasji. Wśród więźniów ma ksywę „Matejko”. Ale jego sztuka nie ogranicza się tylko do kopiowania. Maluje również własne obrazy. Zdobył za nie kilka nagród w konkursach twórczości więziennej.

jull

d23f1bd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23f1bd
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj