Trwa ładowanie...

Prawie dwa lata od wypadku Andrzeja Dudy. W końcu jest wynik śledztwa

Sprawa wypadku z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy, która miała swój początek w marcu 2016 roku, do tej pory nie była rozwiązana. Kto odpowiadał za dziurawą oponę? Odpowiedź przyszła teraz. - Nikt, było to zdarzenie losowe - informuje prokuratura.

Share
Prawie dwa lata od wypadku Andrzeja Dudy. W końcu jest wynik śledztwa
Źródło: East News, fot: Brzeg24.pl
d2spq7a

Choć w marcu 2016 roku nic się Andrzejowi Dudzie nie stało, każdy zastanawiał się, jak mogło dojść do wypadku z udziałem prezydenta. Wiadomo było, że limuzyna wpadła w poślizg przez przebitą oponę. Ta informacja nie zamykała jednak sprawy. Mówiło się bowiem o postawieniu zarzutów. Teraz prokuratura oznajmia: odpowiedzialnych nie udało się znaleźć.

O sprawie donosi "Fakt". Śledztwo zostało umorzone, a więc nikt nie usłyszy zarzutów.

- Prokurator uznał, że było to zdarzenie losowe spowodowane nagłym przedziurawieniem opony. To doprowadziło do utraty stateczności pojazdu, następnie kierowca stracił panowanie i w efekcie tego auto znalazło się w przydrożnym rowie - powiedział w rozmowie z dziennikiem Stanisław Bar z Prokuratury w Opolu.

d2spq7a

Ustalono, że dwie tylne opony były wyeksploatowane, ale "ich parametry mieściły się w kryteriach producenta oraz przepisach Biura Ochrony Rządu". - Dopuszczenie samochodu do ruchu nie powodowało zagrożenia - zapewnił prokurator Bar.

Dodał, że choć śledczy nie stwierdzili tego wprost, to nie są w stanie tego wykluczyć, że opona mogła mieć wadę produkcyjną.

Zobacz też: Jak zachować się w razie pęknięcia opony?

Źródło "Fakt"/WP

d2spq7a

Podziel się opinią

Share
d2spq7a
d2spq7a
Więcej tematów