Trwa ładowanie...
21-06-2015 18:55

Prawie 400 tys. euro za obrazy Hitlera na aukcji w Norymberdze

Obrazy sygnowane podpisem A. Hitler zostały podczas weekendu sprzedane na aukcji w Norymberdze za 391 tysięcy euro. Najwyższą cenę - 100 tys. euro - uzyskała akwarela przedstawiająca zamek Neuschwanstein w Bawarii. Nabywcą jest osoba z Chin.

Prawie 400 tys. euro za obrazy Hitlera na aukcji w NorymberdzeŹródło: PAP/EPA, fot: Daniel Karmann
d3yg252
d3yg252

Za martwą naturę z bukietem goździków zapłacono 73 tys. euro. Nabywców znalazły wszystkie wystawione na aukcji obrazy Hitlera, m.in. widoki Wiednia, Pragi oraz żeński akt. Powstały w latach 1904-1922.

Licytowali prywatni inwestorzy i kolekcjonerzy z Chin, Brazylii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Francji i Niemiec. Przedstawicielka norymberskiego domu aukcyjnego Kathrin Weidler twierdzi, że "nie są oni nastawieni na tego konkretnego malarza, lecz ogólnie interesują się sztuką wysokiej wartości".

Agencja dpa zwraca uwagę, że na aukcje często trafiają obrazy Hitlera, bądź przypisywane Hitlerowi, istnieją bowiem "niezliczone falsyfikaty". O ile nie ma na nich nazistowskich symboli, obrazy te mogą być sprzedawane.

d3yg252
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Trwa ładowanie
.
.
.
d3yg252
Więcej tematów