WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Prawie 400 tys. euro za obrazy Hitlera na aukcji w Norymberdze

Obrazy sygnowane podpisem A. Hitler zostały podczas weekendu sprzedane na aukcji w Norymberdze za 391 tysięcy euro. Najwyższą cenę - 100 tys. euro - uzyskała akwarela przedstawiająca zamek Neuschwanstein w Bawarii. Nabywcą jest osoba z Chin.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(PAP/EPA, Fot: Daniel Karmann)
WP

Za martwą naturę z bukietem goździków zapłacono 73 tys. euro. Nabywców znalazły wszystkie wystawione na aukcji obrazy Hitlera, m.in. widoki Wiednia, Pragi oraz żeński akt. Powstały w latach 1904-1922.

Licytowali prywatni inwestorzy i kolekcjonerzy z Chin, Brazylii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Francji i Niemiec. Przedstawicielka norymberskiego domu aukcyjnego Kathrin Weidler twierdzi, że "nie są oni nastawieni na tego konkretnego malarza, lecz ogólnie interesują się sztuką wysokiej wartości".

Agencja dpa zwraca uwagę, że na aukcje często trafiają obrazy Hitlera, bądź przypisywane Hitlerowi, istnieją bowiem "niezliczone falsyfikaty". O ile nie ma na nich nazistowskich symboli, obrazy te mogą być sprzedawane.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP