Prawie 400 tys. euro za obrazy Hitlera na aukcji w Norymberdze

Obrazy sygnowane podpisem A. Hitler zostały podczas weekendu sprzedane na aukcji w Norymberdze za 391 tysięcy euro. Najwyższą cenę - 100 tys. euro - uzyskała akwarela przedstawiająca zamek Neuschwanstein w Bawarii. Nabywcą jest osoba z Chin.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(PAP/EPA, Fot: Daniel Karmann)
WP

Za martwą naturę z bukietem goździków zapłacono 73 tys. euro. Nabywców znalazły wszystkie wystawione na aukcji obrazy Hitlera, m.in. widoki Wiednia, Pragi oraz żeński akt. Powstały w latach 1904-1922.

Licytowali prywatni inwestorzy i kolekcjonerzy z Chin, Brazylii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Francji i Niemiec. Przedstawicielka norymberskiego domu aukcyjnego Kathrin Weidler twierdzi, że "nie są oni nastawieni na tego konkretnego malarza, lecz ogólnie interesują się sztuką wysokiej wartości".

Agencja dpa zwraca uwagę, że na aukcje często trafiają obrazy Hitlera, bądź przypisywane Hitlerowi, istnieją bowiem "niezliczone falsyfikaty". O ile nie ma na nich nazistowskich symboli, obrazy te mogą być sprzedawane.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP