Trwa ładowanie...
d3byjwc

Prawie 40 proc. katowiczan nie wie, że Piotr Uszok nie kandyduje na prezydenta

KWW Forum Samorządowe i Piotr Uszok zleciło wykonanie badań sondażowych Stowarzyszeniu Instytut Regionalny. Wyniki są zaskakujące - 40 proc. katowiczan nie wie, że prezydent nie będzie starał się o reelekcję.
Share
Prawie 40 proc. katowiczan nie wie, że Piotr Uszok nie kandyduje na prezydenta
Źródło: facebook.com/Katowice.eu
d3byjwc

Badanie było realizowane na początku października na próbie 1004 dorosłych katowiczan. Próba ta została dobrana ilościowo, tj. proporcjonalnie do liczby mieszkańców poszczególnych okręgów wyborczych w mieście. W badaniu udział wzięły osoby, które zadeklarowały, że wezmą lub może wezmą udział w głosowaniu w zbliżających się wyborach samorządowych.

Wyniki badania są zaskakujące: 40 proc. osób, które chcą głosować nie wie, że Piotr Uszok nie kandyduje na prezydenta Katowic! Tę wiedzę weryfikowało pytanie nr 2: Czy wie Pan/i, że prezydent Piotr Uszok zrezygnował z kandydowania na prezydenta miasta Katowice w jesiennych wyborach? TAK / NIE / BYĆ MOŻE. Do odpowiedzi "być może" dołączono spontaniczne odpowiedzi respondentów typu: "nie wiem", "coś słyszałem", itp.

Odpowiedzi "tak" udzieliło 55,9 proc. ankietowanych, "być może" 4,7. Aż 39,4 proc. respondentów nie wiedziało, że prezydent nie stara się o reelekcję. W podsumowaniu badania zawarto także informację, że o decyzji Uszoka wiedzieli głównie ankietowani z wyższym wykształceniem (83,2 proc.).

O tym, że obecna kadencja jest jego ostatnią, Uszok poinformował 15 września.

d3byjwc

Podziel się opinią

Share
d3byjwc
d3byjwc
Więcej tematów