Trwa ładowanie...

Prawa ręka Szymona Hołowni musi przeprosić. Decyzja sądu ws. partii Polska 2050

Michał Kobosko, prawa ręka Szymona Hołownii i wiceprezes stowarzyszenia Polska 2050 musi przeprosić partię Polska 2050 - zdecydował Sąd Okręgowy w Rzeszowie. Decyzja, która zapadła w trybie wyborczym, nie jest prawomocna.
Share
Prawa ręka Szymona Hołowni musi przeprosić. Decyzja sądu ws. partii Polska 2050
Prawa ręka Szymona Hołowni musi przeprosić. Decyzja sądu ws. partii Polska 2050Źródło: East News, Fot: Piotr Molecki
d2cnfcu

Decyzja sądu w sprawie Michała Kobosko ze stowarzyszenia Polska 2050 zapadła w piątek 2 kwietnia w Sądzie Okręgowym w Rzeszowie.

Michał Kobosko musi przeprosić. Sąd wydał decyzję ws. partii Polska 2050

Powodem sporu pomiędzy wiceprezesem stowarzyszenia a ugrupowaniem politycznym jest nazwa "Polska 2050", z której korzystają obie organizacje.

d2cnfcu

Jak informuje Onet, sąd przychylił się do wniosku Włodzimierza Zydorczaka, który jest pełnomocnikiem partii Polska 2050 i nakazał Michałowi Kobosko zaprzestanie rozpowszechniania nieprawdziwych informacji.

Obiecujące sondaże dla Szymona Hołowni. Mamy jego komentarz

Dodatkowo Sąd Okręgowy w Rzeszowie postanowił, że bliski współpracownik Szymona Hołowni musi przeprosić za swoje słowa. Przeprosiny mają dotyczyć partii Polska 2050, jej członków i wolontariuszy oraz komitetu wyborczego.

d2cnfcu

Polska 2050. Decyzja w sporze z Michałem Kobosko

Chodzi m.in. o twierdzenie, że:

  • Komitet Wyborczy (KW) Polska 2050 próbuje okłamywać mieszkańców Rzeszowa,
  • partia Polska 2050, która utworzyła Komitet Wyborczy Polska 2050, to formacja, która "przywłaszczyła" sobie nazwę stowarzyszenia Polska 2050,
  • partia Polska 2050 zarejestrowała aktualną nazwę w wyniku "bałaganu prawnego" w Polsce,
  • partia Polska 2050 jest "partią-słupem",
  • działania KW Polska 2050 to "próba oszustwa", a jego ewentualna kandydatka na urząd prezydenta Rzeszowa to "kandydatka z kosmosu".

Decyzją Sądu Okręgowego w Rzeszowie przeprosiny wystosowane przez Michała Kobosko mają ukazać się w mediach.

d2cnfcu

Sam wyrok nie jest prawomocny. Jak dowiedzieli się dziennikarze portalu, wiceprezes stowarzyszenia Polska 2050 nie zamierza komentować sprawy, a ws. decyzji sądu ma złożyć zażalenie.

Bój o fotel prezydenta Rzeszowa. Partia Polska 2050 z własną kandydatką

Na spór, który toczy się od 2020 roku, nakładają się emocje związane z przyspieszonymi wyborami na urząd prezydenta Rzeszowa. Te rozpisane zostały na 9 maja.

Szymon Hołownia wraz z liderami Platformy Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Lewicy poparł wspólną kandydaturę wiceprzewodniczącego Rady Miasta Konrada Fijołka. Z kolei partia Polska 2050 zapowiedziała wystawienie kandydatury Małgorzaty Grzywy.

Jak informowaliśmy w Wirtualnej Polsce, partia Polska 2050 nie jest ugrupowaniem działającym z ramienia Szymona Hołownii. Tworzą go byli stronnicy kandydata na prezydenta, którzy są rozczarowani jego działaniami.

Źródło: Onet.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2cnfcu

Podziel się opinią

Share
d2cnfcu
d2cnfcu
Więcej tematów