Prawa ręka Szymona Hołowni musi przeprosić. Decyzja sądu ws. partii Polska 2050
Michał Kobosko, prawa ręka Szymona Hołownii i wiceprezes stowarzyszenia Polska 2050 musi przeprosić partię Polska 2050 - zdecydował Sąd Okręgowy w Rzeszowie. Decyzja, która zapadła w trybie wyborczym, nie jest prawomocna.
Decyzja sądu w sprawie Michała Kobosko ze stowarzyszenia Polska 2050 zapadła w piątek 2 kwietnia w Sądzie Okręgowym w Rzeszowie.
Michał Kobosko musi przeprosić. Sąd wydał decyzję ws. partii Polska 2050
Powodem sporu pomiędzy wiceprezesem stowarzyszenia a ugrupowaniem politycznym jest nazwa "Polska 2050", z której korzystają obie organizacje.
Jak informuje Onet, sąd przychylił się do wniosku Włodzimierza Zydorczaka, który jest pełnomocnikiem partii Polska 2050 i nakazał Michałowi Kobosko zaprzestanie rozpowszechniania nieprawdziwych informacji.
Obiecujące sondaże dla Szymona Hołowni. Mamy jego komentarz
Dodatkowo Sąd Okręgowy w Rzeszowie postanowił, że bliski współpracownik Szymona Hołowni musi przeprosić za swoje słowa. Przeprosiny mają dotyczyć partii Polska 2050, jej członków i wolontariuszy oraz komitetu wyborczego.
Polska 2050. Decyzja w sporze z Michałem Kobosko
Chodzi m.in. o twierdzenie, że:
- Komitet Wyborczy (KW) Polska 2050 próbuje okłamywać mieszkańców Rzeszowa,
- partia Polska 2050, która utworzyła Komitet Wyborczy Polska 2050, to formacja, która "przywłaszczyła" sobie nazwę stowarzyszenia Polska 2050,
- partia Polska 2050 zarejestrowała aktualną nazwę w wyniku "bałaganu prawnego" w Polsce,
- partia Polska 2050 jest "partią-słupem",
- działania KW Polska 2050 to "próba oszustwa", a jego ewentualna kandydatka na urząd prezydenta Rzeszowa to "kandydatka z kosmosu".
Decyzją Sądu Okręgowego w Rzeszowie przeprosiny wystosowane przez Michała Kobosko mają ukazać się w mediach.
Sam wyrok nie jest prawomocny. Jak dowiedzieli się dziennikarze portalu, wiceprezes stowarzyszenia Polska 2050 nie zamierza komentować sprawy, a ws. decyzji sądu ma złożyć zażalenie.
Bój o fotel prezydenta Rzeszowa. Partia Polska 2050 z własną kandydatką
Na spór, który toczy się od 2020 roku, nakładają się emocje związane z przyspieszonymi wyborami na urząd prezydenta Rzeszowa. Te rozpisane zostały na 9 maja.
Szymon Hołownia wraz z liderami Platformy Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Lewicy poparł wspólną kandydaturę wiceprzewodniczącego Rady Miasta Konrada Fijołka. Z kolei partia Polska 2050 zapowiedziała wystawienie kandydatury Małgorzaty Grzywy.
Jak informowaliśmy w Wirtualnej Polsce, partia Polska 2050 nie jest ugrupowaniem działającym z ramienia Szymona Hołownii. Tworzą go byli stronnicy kandydata na prezydenta, którzy są rozczarowani jego działaniami.
Źródło: Onet.pl