Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Wideo
Najnowsze
IAR

Prasa: Rosja może zbombardować ukraińską armię

Moskwa może dokonać odwetowego ostrzału ukraińskiej armii. Napisali o tym dziennikarze "Kommiersanta” powołując się na źródła w administracji prezydenta. Jak wyjaśnia gazeta - byłaby to odpowiedź Rosji na trwający od kilku tygodni ostrzał rosyjskich terytoriów, na rosyjsko - ukraińskiej granicy. Tymczasem prezydent Petro Poroszenko zaapelował do Unii Europejskiej o reakcję na przypadki bezpośredniej rosyjskiej agresji wojskowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Siedziba separatystów w Doniecku
Siedziba separatystów w Doniecku (WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)

Jak twierdzą rosyjskie służby, do tej pory w wyniku ostrzału ze strony ukraińskiej ucierpiało kilkadziesiąt osób. W obawie o bezpieczeństwo cywilów i funkcjonariuszy zamknięto część przejść granicznych z Ukrainą.

"Nasza cierpliwość ma swoje granice” - cytuje kremlowskie źródła "Kommiersant”. Dziennik dodaje, że chodzi o pojedynczy, precyzyjny ostrzał pozycji z których wystrzeliwane są pociski w stronę terytoriów Rosji. Gazeta przypomina, że taką propozycję już wcześniej przedstawił wiceprzewodniczący Rady Federacji, izby wyższej rosyjskiego parlamentu, Jewgienij Buszmin.

Na razie Moskwa ograniczyła się do wyrażenia ostrego protestu, w związku z ostrzałem posterunków granicznych, rosyjskiego miasteczka Donieck i śmiercią jego mieszkańca.

Tymczasem prezydent Petro Poroszenko zaapelował do Unii Europejskiej o reakcję na przypadki bezpośredniej rosyjskiej agresji wojskowej. Władze w Kijowie twierdzą, że Moskwa nie tylko wspiera separatystów, ale też że ukraińskie pozycje są atakowane bezpośrednio z terytorium Rosji.

W czasie rozmowy z prezydentem Unii Europejskiej Hermanem van Rompuyem, Petro Poroszenko zapewnił, że strona ukraińska przekaże odpowiednie dowody Brukseli. Politycy ustalili, że ta kwestia będzie przedmiotem posiedzenia Rady Europejskiej w środę.

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów