Trwa ładowanie...
d8ss04s
men

Pracowała w kanalizacji, będzie... szkolić polskich nauczycieli. Takiej nominacji jeszcze nie było

Do niedawna zajmowała się kanalizacją i wodociągami w Piasecznie, dziś jest szefową Ośrodka Rozwoju Edukacji. Minister Anna Zalewska zdecydowała, że Barbara Rudzińska-Mękal stanie na czele instytucji, która zajmuje się szkoleniem nauczycieli. "To wpuszczenie edukacji w kanał" - piszą użytkownicy internetowego forum dla nauczycieli.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pracowała w kanalizacji, będzie... szkolić polskich nauczycieli. Takiej nominacji jeszcze nie było
(BIP)
d8ss04s

W opublikowanym na stronie MEN oświadczeniu podkreślono, że była radna PiS Barbara Rudzińska-Mękal jest "wieloletnim wykładowcą akademickim i certyfikowanym specjalistą zarządzania projektami".

Pominięty został fakt, że nowa szefowa ORE do niedawna pracowała jako prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w podwarszawskim Piasecznie. Jak podają lokalne media, została tam zresztą "zawieszona z powodu długotrwałego konfliktu z pracownikami".

"Praca w PWiK nie jest jedynym doświadczeniem zawodowym pani Barbary Rudzińska-Mękal" - odpowiedziało ORE na pytanie WP o to, dlaczego w życiorysie zabrakło informacji o poprzednim miejscu zatrudnienia.

d8ss04s

Nowa dyrektor nie chciała z nami rozmawiać. Poinformowano nas jedynie, że na komentarz w całej sprawie liczyć możemy dopiero w przyszłym tygodniu.

Barbara Rudzińska-Mękal już wcześniej ścierała się z głosami o niezrozumiałej nominacji na stanowisko prezesa PWiK. Dodatkowo zarzucano jej nieuzasadnioną podwyżkę stawek opłat za wodę i ścieki. Internauci sugerują, że droższe rachunki to jedyne z osiągnięć jakimi Rudzińska-Mękal może się dziś pochwalić.

"Teraz została rzucona na odcinek edukacji z wodociągów i kanalizacji" - piszą internauci, którzy stawiają pytanie, jaki związek mają doskonalenie umiejętności polskich nauczycieli oraz zarządzanie odpadami komunalnymi.

d8ss04s

Podziel się opinią

Share

d8ss04s

d8ss04s
Więcej tematów