PolskaPoznański Budżet Obywatelski - dowiedz się, jak zagłosować!

Poznański Budżet Obywatelski - dowiedz się, jak zagłosować!

Pierwszego dnia na Poznański Budżet Obywatelski zagłosowało 3,5 tys. osób. Poznaniacy swoje głosy oddają głównie przez Internet.

Poznański Budżet Obywatelski - dowiedz się, jak zagłosować!
Źródło zdjęć: © WP.PL | Zenon Kubiak

1 października ruszyło głosowanie na tegoroczną edycję Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Poznaniacy sami wskazują, na co ich zdaniem najlepiej przeznaczyć 10 mln zł z miejskich pieniędzy.

Głosy można oddawać m.in. w niebieskich namiotach ustawionych na placu Wolności, przy pomniku Starego Marycha oraz przed wejściem do Starego Browaru. Nie można powiedzieć, żeby panowało tu oblężenie.

- Jest sporo osób, chociaż chyba nie tak dużo jak przed rokiem - przyznaje Anna Kosicka z punktu stojącego przy Starym Marychu. - Wydaje mi się, że wiele osób jeszcze nie wie, że głosowanie już się rozpoczęło. Sporo przechodniów mówi nam też, że już zagłosowało przez Internet.

Ci, którzy zatrzymują się, aby wypełnić kartę do głosowania, na ogół wiedzą doskonale, czym jest Poznański Budżet Obywatelski i nie trzeba im zbyt wiele tłumaczyć.

- Brałem już udział w głosowaniu przed rokiem, więc wiem, o co chodzi - mówi Marcin, który jako student AWF zagłosował przede wszystkim na projekty związane ze sportem. - Zaznaczyłem m.in. "Sportowy Golaj" i program "Trener osiedlowy", który prowadzi właśnie moja uczelnia - dodaje.

Pani Krystyna zagłosowała na wybrane projekty po raz pierwszy, ale sama idea bardzo jej się podoba. - Mam tylko nadzieję, że te projekty, które zdobędą najwięcej głosów, rzeczywiście zostaną zrealizowane - zwraca uwagę pani Krystyna, której najbardziej spodobał projekt przystani nad Wartą. - Nie mogę zrozumieć, dlaczego Poznań nie wykorzystuje tego wielkiego atutu, jakim jest rzeka przepływająca przez środek miasta - wyjaśnia.

Na razie wśród głosujących dominują głównie studenci. Swoje głosy oddały m.in. Asia i Ania - studentki logistyki. - Fajna sprawa, że mieszkańcy sami decydują, jakie inwestycje należy zrealizować - wyjaśniają dziewczyny, które zagłosowały m.in. na ratowanie poznańskich fortów, ścieżkę rowerową nad Maltą i program profilaktyczny "Zdrowy kręgosłup".

Tegoroczną nowością jest możliwość głosowania niepełnoletnich osób, które ukończyły 16. rok życia. Na razie jednak tak młodych osób w punktach do głosowania nie widać. Głosowanie zakończy się 12 października. Więcej o zasadach głosowania przeczytacie w naszym artykule Poznański Budżet Obywatelski - zgłosuj!.

Źródło artykułu:WP Wiadomości
studencigłosowanieprojekt

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (3)