Trwa ładowanie...
dexb7bz

Poznań: Wielka akcja policji. W mieszkaniu przy Inflanckiej zabarykadował się mężczyzna

W jednym z mieszkań w bloku przy ulicy Inflanckiej 63 w Poznaniu zabarykadował się mężczyzna. Policja zablokowała ulicę.
Share
Mieszkańcy widzieli na miejscu oddział antyterrorystów
Mieszkańcy widzieli na miejscu oddział antyterrorystówŹródło: PAP
dexb7bz

Na miejscu byli antyterroryści w "szyku bojowym". Świadkowie widzieli ich na dachu budynku. W mediach pojawiła się także informacja o karetce pogotowia i straży pożarnej. "Głos Wielkopolski", powołując się na relacje świadków, pisał o strzałach i przetrzymywanych zakładnikach.

Źródło: PAP Codzienny Serwis Fotograficzny CSF

MPK informowało, że awaryjnie zatrzymano ruch tramwajów i autobusów na tej ulicy.

   google.maps
Źródło: google.maps

Mężczyzna, który się zabarykadował w mieszkaniu, wcześniej pokłócił się z bliską osobą. Policja na początku nie chciała ujawniać szczegółów. - Nie mogę udzielać żadnych informacji - mówił Wirtualnej Polsce rzecznik poznańskiej policji.

   google.maps
Źródło: google.maps

Mieszkańcy zostali ewakuowani, część z nich miała spędzić noc w podstawionym autobusie. - Schronili się w autobusie MPK podstawionym przez miejskie centrum zarządzania kryzysowego. Teraz są u bliskich lub znajomych - relacjonował rano "Gazecie Wyborczej" wiceprezydent Poznania Mariusz Wiśniewski.

Ok. godz. 14 pojawiła się informacja, że akcja została zakończona. Napastnik się poddał i został przez policjantów w kajdankach wyprowadzony z mieszkania.

Jak się okazało, wystawiony był za nim list gończy. 34-letni mężczyzna miał do odsiadki 3 lata w więzieniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dexb7bz

Podziel się opinią

Share
dexb7bz
dexb7bz
Więcej tematów