Trwa ładowanie...
do31lqg

Poznań walczy z nieuczciwymi taksówkarzami... naklejkami z kodem QR

• Kody QR na taksówkach mają zawierać informacje dotyczące przewoźnika
• Wystarczy je zeskanować swoim smartfonem, aby wiedzieć, czy kierowca ma stosowane pozwolenia
• Naklejki pojawią się na taksówkach 1 stycznia 2016 r.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poznań walczy z nieuczciwymi taksówkarzami... naklejkami z kodem QR
(Urząd Miasta Poznania)
do31lqg

Obecnie w Poznaniu, gdy ktoś chce skorzystać z usług taksówki stojącej na postoju, nie ma pewności, czy za kierownicą siedzi osoba mająca wszystkie niezbędne uprawnienia, a i sam samochód ma aktualne badania techniczne.

W 2016 r. to się zmieni. Na wszystkich taksówkach już 1 stycznia pojawi się dodatkowy element – naklejka z kodem QR. Powinna zostać umieszczone na szybie tylnych, prawych drzwi obok miejsca, gdzie znajduje się naklejka z cennikiem.

- Po zeskanowaniu kodu smartfonem, na telefonie pojawi się jedna z dwóch emotikonek: uśmiechnięta lub smutna, w zależności od tego, czy kierowca ma aktualne dokumenty. Klient otrzyma także informacje, w jakiej korporacji jest zrzeszony kierowca – wyjaśnia Damian Rubik z Biura Prasowego Urzędu Miasta.

do31lqg

Taksówki będą także sprawdzać służby kontrolujące. Przewoźnikom, którzy nie będą mieli aktualnych dokumentów, grozi kara w wysokości 800 zł. Nieuczciwych taksówkarzy mogą też zgłaszać klienci, powiadamiając o tym straż miejską.

Samym klientom za korzystanie z usług przewoźnika, który nie ma do tego uprawnień, nie grozi żadna kara finansowa. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli w trakcie jazdy dojdzie do wypadku, a za kierownicą siedziała osoba nie mająca wymaganych uprawnień do świadczenia usług, ubezpieczyciel może odmówić wypłacenia odszkodowania.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

do31lqg

Podziel się opinią

Share
do31lqg
do31lqg
Więcej tematów