Trwa ładowanie...
d46lh5b
poznań

Poznań. Remont Rynku Łazarskiego. Ulica Głogowska nieprzejzdna

Poznań. W związku z remontem Rynku Łazarskiego niemożliwy będzie przejazd ulicą Głogowską. Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu wytyczył objazdy.
Share
Poznań. Remont Rynku Łazarskiego. Ulica Głogowska nieprzejezdna
Poznań. Remont Rynku Łazarskiego. Ulica Głogowska nieprzejezdnaŹródło: zdm.poznan.pl
d46lh5b

Poznań. Ulica Głogowska nieprzejezdna

"W związku z przebudową Rynku Łazarskiego z ruchu wyłączony będzie odcinek o długości około 100 metrów - pomiędzy przejściami dla pieszych na wysokości ul. Emilii Sczanieckiej i tym za przystankiem tramwajowym w stronę centrum" - przekazał Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu za pośrednictwem swojej strony internetowej.

Zamknięcie 100-metrowego odcinka ulicy Głogowskiej to efekt remontu Rynku Łazarskiego. Przeprowadzenie prac na tym odcinku nie byłoby możliwe bez takiej decyzji wykonawcy prac.

d46lh5b

- Przystępujemy do robót polegających na wpięciu nowobudowanej sieci wodociągowej obsługującej mieszkańców rynku Łazarskiego w istniejącą sieć biegnącą w ul. Głogowskiej – informuje firma Skanska, generalny wykonawca robót na rynku Łazarskim. - W związku z tym konieczne będzie zamknięcie jezdni ul. Głogowskiej biegnącej w kierunku centrum. Zamknięcie nastąpi w poniedziałek, 20 lipca o godz. 9.00, po porannym szczycie komunikacyjnym i potrwa do 24 sierpnia.

Poznań. Remont Rynku Łazarskiego - objazdy

Jadąc od strony ul. Hetmańskiej przed zamkniętym odcinkiem zapewniona będzie możliwość zawrócenia na wysokości ul. Chłodnej. Możliwość tę przygotowano głównie dla okolicznych mieszkańców.

Zarząd Dróg Miejskich wytyczył objazdy, które ułatwią transport do centrum. Oto one:

  • Przejeżdżając przez wiadukt Kosynierów Górczyńskich najlepiej skręcić w lewo w ul. Ściegiennego, następnie w prawo w ul. Arciszewskiego i dalej Reymonta, by wrócić na Głogowską przez ul. Wyspiańskiego. By dojechać do centrum można też skorzystać z ul. Grunwaldzkiej.
  • Jadąc ul. Głogowską należy pamiętać, że na dużym jej fragmencie nie ma możliwości skrętu z niej w lewo. Żeby dostać się na ul. Kasprzaka czy Matejki trzeba skręcić w ul. Krauthofera, Dmowskiego, Hetmańską i po przejechaniu przez skrzyżowanie z ul. Głogowską skręcić w ul. Kasprzaka.
  • W przypadku jazdy ul. Głogowską i przejechaniu skrzyżowania z ul. Hetmańską należy skręcić w prawo w ul. Klaudyny Potockiej, następnie w lewo w ul. Lodową i w ul. Stablewskiego, którą przetnie się ul. Głogowską i dojedzie do ul. Kasprzaka.
  • Dla jadących od strony ronda Starołęka, Wildy lub Dębca sugerowany jest przejazd przez ul. Kolejową, gdzie z ul. Gąsiorowskich można skręcić w ul. Głogowską na wysokości Międzynarodowych Targów Poznańskich.
  • Kierowcy jadący ul. Głogowską od centrum w kierunku ul. Hetmańskiej napotkają na wysokości prac na zwężenie jezdni do jednego pasa ruchu. Piesi nie będą mogli przejść wzdłuż zamkniętego odcinka jezdni ul. Głogowskiej - będą musieli poruszać się naokoło prowadzonych prac. Tramwaje będą jeździć bez zmian i zatrzymywać się na wszystkich przystankach.
d46lh5b

Zobacz też: Zatrzymanie Sławomira N. Tomasz Siemoniak wątpi w intencję służb. "Inspiracja polityczna"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d46lh5b

Podziel się opinią

Share
d46lh5b
d46lh5b
Więcej tematów