Trwa ładowanie...

Poznamy przyczyny katastrofy samolotu CASA

W środę poznamy szczegóły raportu Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, która ustalała przyczyny katastrofy pod Mirosławcem. Wyniki prac ekspertów pozwolą na jednoznaczną odpowiedź na pytanie: co było przyczyną styczniowej katastrofy wojskowego samolotu transportowego CASA.

Share
Poznamy przyczyny katastrofy samolotu CASA
Źródło: PAP
dfwfxpa

Minister Obrony Narodowej Bogdan Klich zaprezentuje i omówi wyniki prac ekspertów wojskowych. Wczoraj media spekulowały na temat ustaleń komisji. Ze względu na złe warunki atmosferyczne dowództwo nie powinno wydać zgody na lot. Bezpośrednią przyczyną wypadku mogło być jednak złamanie procedur związanych z lądowaniem. Błąd miał popełnić pilot i obsługa naziemna lotniska.

Doniesień tych nie chce jednak komentować major Bogdan Ziółkowski, rzecznik prasowy 12. Bazy Lotniczej w Mirosławcu. Informacje, które pojawiły się wczoraj w mediach uważa za niepełne i niesprawdzone.

Samolot CASA C-295M rozbił się 23 stycznia, podchodząc do lądowania. Maszyna spadła 800 metrów od pasa startowego. Na jej pokładzie znajdowało się 16 wysokich rangą oficerów sił powietrznych i czterech członków załogi. Wszyscy zginęli na miejscu.

dfwfxpa

Podziel się opinią

Share
dfwfxpa
dfwfxpa
Więcej tematów