Trwa ładowanie...
d7dk5ze

Pożary w Czarnobylu. Uspokajający komunikat dla Polski

W okolicach elektrowni w Czarnobylu palą się lasy. Zastępca Rządowego Centrum Bezpieczeństwa zapewnia, że Polsce nic nie grozi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ukraina. Czarnobyl. Płoną lasy
Ukraina. Czarnobyl. Płoną lasy (PAP)
d7dk5ze

"Trwające od 4 kwietnia pożary lasów wokół elektrowni w Czarnobylu na Ukrainie nie mają wpływu na sytuację radiacyjną w Polsce. Wskazania ze stacji wczesnego wykrywania skażeń promieniotwórczych nie odbiegają od normy i nie wskazują na pojawienie się izotopów promieniotwórczych" - napisał na Twitterze zastępca Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz.

W Strefie Wykluczenia wokół Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej płoną lasy. Na miejscu pracuje kilkuset strażaków. Do pomocy zaangażowano helikoptery i samoloty. Wcześniej Państwowa Agencja Atomistyki poinformowała, że obecnie nie istnieje niebezpieczeństwo dla Polski.

Do katastrofy w Czarnobylu doszło 26 kwietnia 1986. W reaktorze jądrowym Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej wybuchł wodór i doszło do pożaru. Radioaktywna chmura rozprzestrzeniła się po Europie. Wiele osób zginęło lub zachorowało na choroby popromienne. Władze ZSRR początkowo zaprzeczały katastrofie.

d7dk5ze

Zobacz też: Padło pytanie: "czy pójdziesz na wybory?". Wszyscy odpowiedzieli: "nie"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d7dk5ze

Podziel się opinią

Share
d7dk5ze
d7dk5ze
Więcej tematów