Trwa ładowanie...
d2fw6ij
d2fw6ij
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pożar w niemieckim ośrodku dla uchodźców, pięciu rannych

Pięć osób zostało rannych, gdy w ośrodku dla uchodźców w niemieckim mieście Heppenheim w Hesji wybuchł pożar - podała w piątek policja. Nie ma do tej pory informacji o przyczynach pojawienia się ognia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2fw6ij

Rzeczniczka policji Christiane Kobus oświadczyła, że jeden z mieszkańców ośrodka został ciężko ranny, gdy próbował ratować się skokiem z drugiego piętra. Cztery inne osoby lekko zatruły się dymem. Dodała, że ogień, który z niewyjaśnionych jeszcze powodów pojawił się za drzwiami wejściowymi, szybko ugaszono.

Wszczęto śledztwo, mające wyjaśnić przyczyny wybuchu ognia.

d2fw6ij

W ośrodku schronienie znalazło ponad 60 ludzi z takich krajów jak Syria, Irak, Somalia czy Etiopia.

W minionych miesiącach w Niemczech, które spodziewają się w tym roku napływu ok. 800 tys. uchodźców i imigrantów, doszło do ponad 100 przypadków podpaleń ośrodków dla uchodźców.

d2fw6ij

Podziel się opinią

Share

d2fw6ij

d2fw6ij
Więcej tematów