ycipk-28uq4l

Pożar w Malborku. Trzy osoby nie żyją

Spłonęła kamienica przy ul. Armii Krajowej w Malborku. Na miejscu pracuje siedem zastępów straży pożarnej, zablokowana jest pobliska droga krajowa nr 55. W płomieniach zginęły trzy osoby.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trzy osoby zginęły w pożarze w Malborku
Trzy osoby zginęły w pożarze w Malborku (East News, Fot: Radosław Konczyński/Dziennik Bałtycki - Polska Press)
ycipk-28uq4l

Jak donosi Radio Gdańsk, od płonącej kamienicy zajął się zaparkowany przed nią samochód. Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze tuż po godzinie 13:00.

Gdy dotarli na miejsce i ugasili płomienie, w spalonym budynku znaleźli trzy ciała. Według strażaków, biorących udział w akcji, ofiary to mężczyźni, prawopodobnie bezdomni w wieku od 30 do 50 lat. Wszystko wskazuje na to, że przyczyną ich śmierci było zaczadzenie.

mapy google
Podziel się
ycipk-28uq4l

Prokurator i biegły w drodze

Na razie nie ustalono ich tożsamości. Policjanci zabezpieczają ślady. W drodze są prokurator i biegły z zakresu pożarnictwa, którzy ustalą przyczyny pożaru. Z niepotwierdzonych informacji wynika, że było to zaprószenie ognia. Trwa akcja dogaszania pogorzeliska.

Zobacz także: Gigantyczny pożar hali. Pracę może stracić kilkaset osób

ycipk-28uq4l

Pożar wybuchł przy al. Armii Krajowej, na wysokości ul. Jana Bażyńskiego. Zaledwie kilkadziesiąt metrów dalej mieści się Baza Lotnictwa Taktycznego.

Czytaj też: Rozpalili ognisko w mieszkaniu? Trzy osoby znalazły się w szpitalu
Potężny pożar w Myśliborzu. Wybuchały butle z acetylenem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
ycipk-28uq4l
ycipk-28uq4l