Trwa ładowanie...
d19g1pe
Pożar na remontowanym okręcie podwodnym z napędem atomowym w Rosji
x-news/TVN 24

Pożar na remontowanym okręcie podwodnym z napędem atomowym w Rosji

Ugaszono pożar, który wybuchł na remontowanym rosyjskim okręcie podwodnym z napędem atomowym klasy Oscar-II (w nomenklaturze NATO) - poinformował we wtorek rzecznik stoczni Zwiozdoczka. Wcześniej podano, że ogień nie wyrządził jednostce poważnych szkód .
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d19g1pe

Jednostka "Orzeł" (rosyjska nazwa) przechodzi od 2013 roku remont w obwodzie archangielskim. Agencja Interfax powołując się na rzecznika stoczni podaje, że ugaszono źródło ognia.

Wcześniej w rozmowie z rosyjską telewizją prezes Zjednoczonej Korporacji Stoczniowej Aleksiej Rachmanow zapewniał, że ogień nie wyrządził poważnych szkód jednostce, a na czas akcji gaśniczej jej załoga została ewakuowana. Rachmanow dodał, że nikomu nic się nie stało, a sytuacja na okręcie jest cały czas monitorowana.

d19g1pe

Prezes Zjednoczonej Korporacji Stoczniowej podkreślił jednak, że szczegółowych informacji będzie można udzielić po tym, jak okręt zostanie sprawdzony przez specjalną komisję, której oględziny zaplanowane są na środę rano.

Rachmanow wyraził nadzieję, że pożar nie opóźni prac remontowych. Oscar-II miał trafić do służby w 2016 roku.

Agencja RIA Nowosti informowała wcześniej, powołując się na rzecznika stoczni, że na okręcie nie ma broni. Według źródeł, na które powołała się agencja TASS, reaktor okrętu był wyłączony, i to już kilka lat temu, gdy rozpoczął się remont.

Rosyjskie agencje prasowe informowały, że pożar wybuchł podczas prac spawalniczych. Zapaliły się podobno materiały izolacyjne. Agencja TASS podawała, że ze wstępnych ustaleń wynika, iż przyczyną pożaru było naruszenie zasad bezpieczeństwa i że ogień został już zlokalizowany.

d19g1pe

Pod koniec lipca 2014 roku Zjednoczona Korporacja Stoczniowa została wpisana na listę podmiotów objętych amerykańskimi sankcjami w związku z rosyjską interwencją na Ukrainie.

Zobacz również: Pożar centrum handlowego w Kazaniu

d19g1pe

Podziel się opinią

Share
d19g1pe
d19g1pe
Więcej tematów