Trwa ładowanie...
d8o5kz9

Pożar na holowniku ZEUS w Szwecji. Zginęło czterech Polaków

Pożar na holowniku w porcie Sölvesborg na południu Szwecji. Jak podają lokalne media, znaleziono ciała czterech osób z Polski. - Potwierdzamy, że na statku był wypadek. Na pokładzie było siedmiu członków załogi, są oni mieszkańcami Szczecina, Gryfina i okolic - powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską Mariusz Pistorowicz ze szczecińskiego Zakładu Usług Żeglugowych, do których należy holownik.
Share
Holownik ZEUS po pożarze
Holownik ZEUS po pożarzeŹródło: PAP/EPA, Fot: Johan Nilsson
d8o5kz9

Ogień pojawił się na holowniku ZEUS w nocy z środy na czwartek, kiedy 29-metrowa jednostka stała zacumowana w porcie. Na miejscu natychmiast pojawiła się straż pożarna oraz policja. Uratowano 3 osoby, które próbowały gasić pożar. Trafiły one do szpitala.

- Gdy przybyliśmy na miejsce załoga bezskutecznie próbowała opanować ogień. Po ugaszeniu pożaru, w kajutach pod pokładem znaleźliśmy cztery ciała. To byli polscy obywatele - powiedziała Melissa Millbourn ze służb ratowniczych regionu Blekinge.

Trzech innych marynarzy jest lekko rannych. Jeden z nich został przewieziony do szpitala z powodu obrażeń głowy, dwóch podtrutych dymem otrzymało pomoc na miejscu.

d8o5kz9

Mariusz Pistorowicz ze szczecińskiego Zakładu Usług Żeglugowych, do których należy holownik, potwierdził informacje o pożarze. Dodał, że na statku byli Polacy. - Na pokładzie było siedmiu członków załogi, są oni mieszkańcami Szczecina, Gryfina i okolic - powiedział.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną zaprószenia ognia. Wstępne oględziny wskazują, że pożar wybuchł pod pokładem. Szwedzka policja wszczęła w tej sprawie śledztwo. O zdarzeniu zostało także poinformowane polskie MSZ.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych potwierdza, że w pożarze holownika Zeus zginęły cztery osoby. "Ambasada RP w Sztokholmie prowadzi odpowiednie działania w tej sprawie, w tym otacza opieką trzech rannych członków załogi. Placówka pozostaje w bieżącym kontakcie z miejscowymi służbami, które badają okoliczności zdarzenia" - poinformowało biuro rzecznika prasowego MSZ.

Solvesborg to miasteczko leżące na południu kraju, liczące niespełna 10 tysięcy mieszkańców.

d8o5kz9

Podziel się opinią

Share
d8o5kz9
d8o5kz9
Więcej tematów