Trwa ładowanie...
d2qp8yo

Pozamałżeński seks? Nie dla miss Tajwanu

Kandydatki ubiegające się o tytuł miss w tegorocznym konkursie piękności na Tajwanie, zgodnie z obowiązującym regulaminem, przez rok nie będą mogły angażować się w żaden związek pozamałżeński; w przeciwnym razie będzie grozić im dyskwalifikacja - donosi BBC.
Share
Miss Tajwanu ma być piękna, ale musi także dobrze się prowadzić
Miss Tajwanu ma być piękna, ale musi także dobrze się prowadzićŹródło: AFP, Fot: Mark Ralston
d2qp8yo

Miss Globalcity Pageant to najważniejszy konkurs piękności na Tajwanie. Aby wziąć w nim udział, uczestniczki muszą podpisać regulamin, który zabrania im m.in. występowania przez najbliższy rok w roli kochanki. Wszelkie odstępstwo od tego wymogu będzie karane dyskwalifikacją - przestrzegają organizatorzy konkursu.

Jak przekonuje jedna z organizatorek wyborów miss, Fifi Chang, ten nowy przepis ma na celu "ochronę rodzin". - W przeszłości nigdy tego nie robiliśmy, ale w tym roku zdecydowaliśmy się na to, ponieważ wydaje się, że bycie kochanką stało się dziś trendem - mówi Chang. - Mamy nadzieję, że nauczy to kobiety prawidłowej postawy. Upadek nie jest dobrą drogą. Trzeba umieć odmówić mężczyźnie - dodaje.

Nietypowy wymóg organizatorów konkursu piękności jest wyrazem sprzeciwu wobec niedawnego, bardzo głośnego na Tajwanie romansu słynnego baseballisty, Chien Ming Wanga, który zaszokował lokalną społeczność.

Jak dotąd do udziału w wyborach miss zgłosiły się dziesiątki kobiet. Termin rejestracji upływa wraz z końcem maja i - jak szacują organizatorzy - spodziewanych jest jeszcze około 200 kandydatek. Walka o koronę najpiękniejszej rozpocznie się w czerwcu; zwyciężczynię poznamy w sierpniu.

d2qp8yo

Podziel się opinią

Share
d2qp8yo
d2qp8yo
Więcej tematów