Trwa ładowanie...

Powrót do szkoły. Nie wszyscy będą mogli być na rozpoczęciu roku 1 września

Powrót do szkoły już jutro. Jednak, jak się okazuje, nie wszyscy będą mogli uczestniczyć w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego. 1 września w wielu szkołach pojawiły się ograniczenia. Wiele klas w ogóle nie spotka się tego dnia w szkole.

Powrót do szkoły według nowych zasadPowrót do szkoły według nowych zasadŹródło: PAP, fot: Julie Sebadelha, ABACAPRESS.COM
d5d469v
d5d469v

Powrót do szkoły podczas pandemii koronawirusa budzi kontrowersje i obawy. 1 września jednak nie wszyscy będą mogli uczestniczyć w uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

Dyrektorzy szkół wprowadzili zasady, które mają ograniczyć ryzyko. Są placówki, które w ogóle nie zdecydowały się na rozpoczęcie roku dla swoich uczniów 1 września.

Powrót do szkoły. Rozpoczęcie roku nie dla wszystkich

Tak jest między innymi w Rzeszowie w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4. Jak czytamy na portalu wyborcza.pl., na rozpoczęcie roku do szkoły będą mogli przyjść tylko uczniowie klas pierwszych i czwartych szkoły podstawowej oraz pierwszych liceum. Ograniczenia dotyczą także rodziców. Z pierwszoklasistami do szkoły będzie mógł wejść tylko jeden opiekun.

Podobnie jest w XXII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. José Martí w Warszawie - dowiaduje się WP. Tutaj rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się tylko dla klas pierwszych. Klasy drugie i trzecie spotkają się ze swoimi wychowawcami za pośrednictwem aplikacji Microsoft Teams.

d5d469v

Wiele szkół ogranicza także wstęp rodzicom. W szkołach podstawowych w klasach wyższych niż 1-3 dziecko do szkoły wchodzi już samo. Nie ma także uroczystego rozpoczęcia roku na sali gimnastycznej, czy w holu. Dzieci dostają informację, do której klasy mają się udać i to tam w gronie klasy odbywa się spotkanie z wychowawcą. Rodzicom natomiast rozsyłane są zasady uczestnictwa w spotkaniu z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021.

Wśród nich czytamy między innymi, że uczniowie zobowiązani są do posiadania maseczki lub przyłbicy, które będzie można zdjąć dopiero w sali lekcyjnej, w której odbędzie się spotkanie, a przed wejściem będzie im zmierzona temperatura. Dzieci muszą także zdezynfekować ręce przed wejściem do budynku szkoły.

Powrót do szkoły. Zasady dla ucznia (Fot. MEN)
Powrót do szkoły. Zasady dla ucznia

Powrót do szkoły. Są wyjątki?

- W powiatach bardziej zagrożonych epidemicznie uczniowie o przewlekłych współistniejących chorobach, które mogłyby grozić łatwiejszą zapadalnością na COVID-19, mogą uczyć się zdalnie - zapowiedział w Polskim Radiu 24 szef MEN Dariusz Piontkowski, pytany o apel Rzecznika Praw Dziecka ws. dzieci z grup podwyższonego ryzyka.

d5d469v

Minister zaznaczył, że dziecko może uczyć się w systemie zdalnym tylko za zgodą dyrektora. Mówił również, że w tym przypadku chodzi o szkoły w strefach: czerwonej i żółtej.

Powrót do szkoły. Szymon Hołownia: prezydent powinien wezwać na dywanik ministra Piontkowskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d5d469v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5d469v
Więcej tematów