Trwa ładowanie...
d3cekyd
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

"Powołanie Gilowskiej świadczy o słabości rządu" - uważa Tusk

Powołanie prof. Zyty Gilowskiej na wicepremiera i ministra
finansów świadczy o słabości kadrowej rządu Kazimierza
Marcinkiewicza - powiedział przewodniczący Platormy Obywatelskiej Donald Tusk. Nominacja ta daje jednak nadzieję na uproszczenie
i obniżenie podatków - uważa Tusk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Powołanie Gilowskiej świadczy o słabości rządu" - uważa Tusk
(PAP)
d3cekyd

Informacja o powołaniu pani Zyty Gilowskiej z jednej strony świadczy na pewno o słabości kadrowej rządu premiera Kazimierza Marcinkiewicza - to jest nie pierwsza zmiana po kilkunastu tygodniach funkcjonowania tego rządu, to jest radykalny przełom - powiedział Tusk dziennikarzom we Krakowie.

Zaznaczył, że znając poglądy gospodarcze prof. Gilowskiej i pamiętając jej projekty dotyczące uproszczenia i obniżenia podatków, nominację tę traktuje też jako "znak szansy na to, że znajdziemy rozmówców w tym rządzie na temat obniżenia i uproszenie podatków.

To jest dla Platformy sygnał, że być może nadszedł stosowny moment, aby złożyć odpowiednie projekty dotyczące uproszczenia i obniżenia podatków i mam nadzieję, że będziemy mieli partnera w rządzie do rozmowy na ten temat - dodał Tusk.

d3cekyd

Komentując zasilenie rządu przez kolejnego, po prof. Zbigniewie Relidze, polityka związanego z PO, Tusk powiedział, że nigdy nie miał wątpliwości, iż jego partia dysponuje ludźmi wykwalifikowanymi z niezłymi kompetencjami, a dla Polski byłoby dobrze, aby tak trudnymi sprawami, jak służba zdrowia czy finanse zajmowały się osoby kompetentne. MU<Niektórzy komentatorzy - i brałbym to bardzo serio pod uwagę - sądzą również, że jest to kolejny element kampanii przedwyborczej, jaką PiS prowadzi od dłuższego czasu i nie wykluczone, że jest to także sygnał, że tak naprawdę rząd ma charakter tymczasowy i że PiS zmierza do szybkich wyborów - ocenił przewodniczący PO.

Na pytanie, jak - zdaniem Tuska - nominacja prof. Gilowskiej wpłynie na parlamentarną współpracę PiS z LPR czy Samoobroną, odpowiedział: Z całą pewnością czeka panią prof. Gilowską wielki wysiłek przekonywania takich partnerów parlamentarnych jak pan Giertych, czy pan Lepper do tej myśli ekonomicznej, którą prezentowała przez lata. Jeśli jej się uda, to także PO będzie gotowa do współpracy, bo jest to szansa dla Polski - mówił Tusk.

Nawet jeśli sytuacja może być kłopotliwa z punktu widzenia politycznego, to gdyby efektem końcowym miało być obniżenie i uproszenie podatków, to ja będę naprawdę szczęśliwym człowiekiem - dodał.

Jego zdaniem powrót prof. Gilowskiej do aktywności publicznej może cieszyć, bo w polskiej polityce takich fachowców jest niewielu. Szkoda tylko, że w konkurencji - dodał Tusk.

Przewodniczący PO ocenił jako mało prawdopodobną możliwość, aby wejście prof. Gilowskiej do rządu Kazimierza Marcinkiewicza, mogło skłonić kolejnych polityków Platformy do podjęcia współpracy z PiS.

d3cekyd

Podziel się opinią

Share

d3cekyd

d3cekyd
Więcej tematów