Trwa ładowanie...

Powódź w Japonii. 141 osób nie żyje w wyniku ciężkich deszczy i osunięć ziemi

Japonia zmaga się ze skutkami powodzi, jaki nawiedził ten kraj. Urzędnicy poinformowali, że powodzie i osunięcia ziemi zabiły minimum 141 osób. Krajowa Agencja ds. Pożarnictwa i Katastrof podaje, że co najmniej 80 osób zaginęło.
Share
Do opuszczenia swoich domów zostało zmuszonych ponad 2 miliony osób
Do opuszczenia swoich domów zostało zmuszonych ponad 2 miliony osóbŹródło: East News, Fot: STR
d250hf2

Po tym jak ustały opady deszczu Japonia koncentruje się na skutkach zniszczeń wywołanych przez powódź. Służby przeszukują obszary dotknięte katastrofą, aby dostarczyć ofiarom klęsk żywiołowych niezbędne potrzeby. Mieszkańcy w tym czasie rozpoczęli porządki, brodząc przez zalane domy i ulice - podaje afp.com.

Tysiące domów zostało uszkodzonych, a prawie 17 tys. gospodarstw domowych wciąż nie ma dostępu do zasilania. Nie działają także linie telefoniczne. Wiele linii kolejowych i autostrad jest zalane i zamknięte, co sprawia, że te obszary są odcięte od świata. Opady nasiliły się pod koniec zeszłego tygodnia. Od czwartku spadło trzy razy więcej deszczu niż wynosi średnia dla całego lipca.

Ponad dwa miliony osób zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów lub ewakuowanych. W niektórych rejonach żołnierze przenosili starsze osoby do łodzi. Niektórzy schronili się na dachach, ponieważ powodzie pochłonęły całe ulice. Najnowszy bilans powodzi to 141 zmarłych i 80 zaginionych.

d250hf2

Zobacz także: Syryjscy uchodźcy w Jordanii. Życie jest silniejsze od wojny

Źródło: afp.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d250hf2

Podziel się opinią

Share
d250hf2
d250hf2
Więcej tematów