Trwa ładowanie...

"Powiedziałabym mu, że jego brat Lech Kaczyński postąpiłby inaczej"

• Jadwiga Staniszkis krytykuje pomysł PiS ws. Trybunału Konstytucyjnego

• "Rozwiązaniem jest zaprzysiężenie trzech legalnie wybranych sędziów"

Share
"Powiedziałabym mu, że jego brat Lech Kaczyński postąpiłby inaczej"
Źródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
d1nuyjn

Powiedziałabym mu, że jego brat Lech Kaczyński postąpiłby inaczej - mówiła w "Faktach po Faktach" w TVN24 prof. Jadwiga Staniszkis, pytana o pomysły PiS na rozwiązanie sytuacji wokół Trybunału Konstytucyjnego.

PiS zaproponował, by opozycja wybierała 8 z 15 sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Premier Beata Szydło zaprosiła do kancelarii przedstawicieli wszystkich klubów parlamentarnych. Premier oceniła, że spór wokół TK jest sporem politycznym, a nie merytorycznym. - My proponujemy, żeby na drodze politycznej, konsensusu wszystkich stron w parlamencie, po prostu to rozwiązać - zaznaczyła szefowa rządu. Pomysł został jednak skrytykowany przez opozycję.

d1nuyjn

- Bardzo dobrze, że pomysł PiS w sprawie Trybunału został odrzucony. Rozwiązaniem jest zaprzysiężenie przez prezydenta trzech legalnie wybranych sędziów. To byłoby racjonalne zachowanie zgodne z wyrokiem - oceniła Jadwiga Staniszkis. - Wszystko w rękach Andrzeja Dudy - dodała w TVN24.

- Jarosława Kaczyńskiego uważam za wybitnego polityka, ale dla mnie rozczarowaniem w tej sytuacji jest, że inteligencja nie wystarcza, że można zachowywać się irracjonalnie. Powiedziałabym mu, że jego brat Lech Kaczyński postąpiłby inaczej, szanowałby prawo - mówiła prof. Staniszkis.

d1nuyjn

Podziel się opinią

Share
d1nuyjn
d1nuyjn
Więcej tematów