Trwa ładowanie...
d2t66ba

Potężne ulewy, burze i grad. Wydano ostrzeżenia przed załamaniem pogody

Burze z gradem i silne opady deszczu - taka pogoda czeka w ten weekend mieszkańców kilku województw. W związku z załamaniem pogody ostrzeżenia wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W piątek i sobotę czeka nas załamanie pogody.
W piątek i sobotę czeka nas załamanie pogody. (PAP)
d2t66ba

W ciągu najbliższych kilku dni temperatura wciąż będzie rosnąć i wrócą upały. Wtorek zapowiada się ciepły i słoneczny. Termometry wskażą nawet 30 st. Celsjusza w województwie zachodniopomorskim. Jeszcze cieplej powinno być w środę - wtedy słupki rtęci sięgną 31 st. Celsjusza w województwach śląskim i łódzkim. W pozostałych regionach temperatury będą się wahały od 27 na wschodzie do 29 st. na zachodzie kraju. W związku ze zbliżającymi się upałami ostrzeżenia dla Małopolski wydało IMGW. Na wzrost temperatur w tym regionie będzie trzeba uważać w piątek i sobotę.

   imgw
(imgw)

Oprócz wzrostu temperatur czeka nas także załamanie pogody, które dotknie przede wszystkim zachodniej Polski. W piątek w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, lubuskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim i dolnośląskim spodziewane są burze z towarzyszącymi opadami gradu. W przypadku Ziemi Lubuskiej wydano także ostrzeżenia przed intensywnymi opadami deszczu.

Niespokojnie na zachodzie kraju zapowiada się także sobota. Choć IMGW nie wspomina w tym przypadku o możliwych wyładowaniach atmosferycznych. Można jednak spodziewać się ulew, które uprzykrzą życie mieszkańcom województw: lubuskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego. Wtedy też w całym kraju powinny spaść temperatury - w wielu miejscach nie przekroczą nawet granicy 20 st. Celsjusza.

d2t66ba

Podziel się opinią

Share
d2t66ba
d2t66ba
Więcej tematów