Trwa ładowanie...
d3uctd8

Potężna eksplozja w jednej ze szkół w Aleppo

Co najmniej dwie ofiary śmiertelne i 15 rannych w wyniku potężnej eksplozji we wschodnim Aleppo - podaje agencja EFE. Nad syryjskim miastem pełną kontrolę przejęły wojska rządowe i ich sojusznicy. Rannych przewieziono do pobliskiego szpitala. Według EFE po eksplozji słychać było strzały.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zrujnowane budynki w Aleppo
Zrujnowane budynki w Aleppo (PAP/EPA)
d3uctd8

Syryjska telewizja państwowa poinformowała, że wybuch miał miejsce w jednej ze szkół, gdzie eksplodował ładunek wybuchowy pozostawiony przez rebeliantów.

Z kolei Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie podało, że w wyniku nalotów na miasto Atareb, leżące na zachód od Aleppo, zginęło co najmniej pięć osób. W komunikacie podkreślono, że bilans ofiar może wzrosnąć, ponieważ jest wielu rannych, a niektórzy - w stanie krytycznym.

Agencja EFE zaznacza, że choć nie wiadomo, kto dokonał bombardowań, w rejonie tym zazwyczaj operacje prowadzą maszyny rosyjskiego i syryjskiego lotnictwa.

d3uctd8

Z kolei w piątek wieczorem Obserwatorium podało, że w wyniku nalotów na kontrolowane przez rebeliantów miejscowości na południe i zachód od Aleppo śmierć poniosło ok. sześciu osób.

Po ewakuacji ostatniej grupy rebeliantów z Aleppo syryjski reżim informował, że przejął w czwartek całkowitą kontrolę nad Aleppo. Były bastion rebeliantów w tym mieście, dawnej stolicy gospodarczej Syrii, upadł po miesiącu zaciętej ofensywy prowadzonej przez siły syryjskie, wspierane przez irańskie bojówki i Rosję.

Wschodnie dzielnice Aleppo były kontrolowane przez rebeliantów od lipca 2012 roku; miasto było od tego czasu podzielone na części rządową i kontrolowaną przez rebeliantów, którzy chcieli obalić prezydenta Baszara el-Asada.

(oprac. Bartosz Lewicki)

d3uctd8

Podziel się opinią

Share

d3uctd8

d3uctd8
d3uctd8
Więcej tematów