Trwa ładowanie...
02-12-2014 20:15

Potężna awaria w USA. Detroit bez prądu

Amerykańskie miasto Detroit dotknęła gigantyczna awaria sieci energetycznej. Od prądu odcięta jest większa część aglomeracji.

Share
Potężna awaria w USA. Detroit bez prąduŹródło: Twitter/Jamal Bransford
d1823hy

W wyniku przerwy w zasilaniu policja zarządziła ewakuacje w wielu budynkach w samym Detroit i na obrzeżach miasta: w biurowcach, muzeach, sądach, obiektach sportowych, szkołach i uczelniach. Prowadzone są akcje ratunkowe w windach, gdzie utknęło mnóstwo osób.

Nie działa system oświetlenia ulicznego. Są doniesienia o pożarach. Brakiem zasilania jest dotkniętych wiele posterunków straży pożarnej oraz policji. Dowódcy jednostek zapewniają jednak, że każda z nich ma swoje generatory.

Jeden ze szpitali poinformował, że dociera do niego około połowy zwykłej ilości energii. Inne placówki medyczne deklarują, że na razie nie mają problemów z prądem.

d1823hy

Zakład karny w Detroit też poinformował, że na razie bez przeszkód pracuje na zapasowym generatorze.

Według miejscowego ratusza, awaria zaczęła się tuż przed południem lokalnego czasu. Jej przyczyną jest uszkodzenie przewodów dostarczających energię na teren aglomeracji. Nie wiadomo jednak, jak do tego doszło. Trwają intensywne prace nad przywróceniem dostaw prądu, którego dłuższy brak w takiej skali może mieć katastrofalne skutki.

d1823hy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1823hy
d1823hy
Więcej tematów