Trwa ładowanie...

Poszukiwany od piątku zbieg zatrzymany w Kaliszu

Zatrzymano więźnia Zakładu Karnego w Wołowie (woj. dolnośląskie), który w piątek popołudniu uciekł podczas wykonywania prac na terenie jednej z tamtejszych parafii. 57-latek został ujęty przez kaliskich policjantów.
Share
Poszukiwany od piątku zbieg zatrzymany w Kaliszu
Źródło: WP, Fot: Konrad Żelazowski
d653pvr

W poniedziałek, po kilkudziesięciogodzinnych poszukiwaniach, zatrzymano 57-letniego więźnia wołowskiego Zakładu Karnego. Poszukiwany ukrywał się na terenie Kalisza (woj. wielkopolskie).

- Około 4.30 rano policjanci z Wydziału Prewencji kaliskiej komendy otrzymali informację, że w jednym z mieszkań na terenie miasta może przebywać poszukiwany 57-latek. Informacja ta potwierdziła się. Podczas zatrzymania mężczyzna nie stawiał oporu i został skierowany do aresztu, skąd następnie zostanie przekazany jednostce prowadzącej śledztwo – mówi WP sierż. szt. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

57-latek odbywał w Zakładzie Karnym w Wołowie prawie 20-letni wyrok. Jak zaznacza por. Mariusz Jastrzębski z Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej we Wrocławiu, mężczyzna w piątek, 25 września, w godzinach popołudniowych, samowolnie oddalił się z miejsca wykonywania prac resocjalizacyjnych, które prowadził pod ochroną na terenie jednej z parafii w okolicach Wołowa.

Mężczyzna kończył odbywanie kary i cieszył się wśród pracowników więzienia dobrą opinią, czego świadectwem miały być liczne nagrody za dobre sprawowanie. Teraz sprawą 57-latka zajmie się prokuratura.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d653pvr

Podziel się opinią

Share
d653pvr
d653pvr
Więcej tematów