Trwa ładowanie...
d2gqzoi
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pośmiertne wyznanie terrorysty. "Wy atakujecie Państwo Islamskie, my atakujemy was"

Jeden ze sprawców zamachów w Paryżu przyznał się do przynależności do Państwa Islamskiego. Wskazuje na to film, który pojawił się z internecie. Pokazuje on mężczyznę podobnego do Amedy Coulibaly'ego, który zastrzelił policjantkę i wziął zakładników z koszernym supermarkecie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Amedy Coulibaly
Amedy Coulibaly (AFP, Fot: FRENCH POLICE)
d2gqzoi

Coulibaly został w piątek zastrzelony przez policję. Nagranie zostało przedstawione jako pośmiertne wyznanie terrorysty.

Mężczyzna wyglądający jak Coulibaly, zwracający się na nagraniu wprost do kamery, oświadczył, że "wystąpił przeciwko policji".

- Wy atakujecie kalifat, wy atakujecie Państwo Islamskie, my atakujemy was - oświadczył. W nagraniu mówił też o współpracy z braćmi Kouachi, którzy przeprowadzili zamach na redakcję tygodnika "Charlie Hebdo" w Paryżu, zabijając 12 osób. - Rozdzieliliśmy się, żeby zwiększyć zasięg naszych działań - wyjaśnia mężczyzna.

d2gqzoi

Wmontowany w nagranie tekst potwierdza jego tożsamość i precyzuje, że człowiek ten jest winny zabicia policjantki w Montrouge i ataku na sklep żydowski we wschodniej części Paryża.

Coulibaly zabił czterech zakładników, których wziął w tym sklepie.

Trwają analizy mające na celu określenie dokładnej daty nagrania i jego źródła.

Dziennik "Le Figaro" zwraca uwagę, że montaż nagrania był niemal profesjonalny. Śledczy chcą m.in. ustalić, czy poszukiwana obecnie partnerka Coulibaly'ego, Hayat Boumeddiene, miała odpowiednie umiejętności by zmontować to nagranie.

d2gqzoi

Zobacz wideo.

d2gqzoi

Podziel się opinią

Share

d2gqzoi

d2gqzoi
Więcej tematów