Posłowie "podbili" Marsa w Australii. Zapłacimy za to 90 tys. złotych

Posłowie PiS i Nowoczesnej wzięli udział w Międzynarodowym Kongresie Astronautycznym. Za "kosmiczną" wyprawę na odległym kontynencie zapłacą podatnicy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polscy politycy ruszyli na podbój Marsa
Polscy politycy ruszyli na podbój Marsa (Domena publiczna, Fot: NASA)
WP

Jak podaje "Super Express", w ubiegłym roku posłowie niemal sześćset razy wyjeżdżali na zagraniczne konferencje, co nas kosztowało łącznie 2,8 mln zł. Uwagę zwraca delegacja polityków PiS - Kazimierza Matusznego i Jerzy Materny oraz Paweł Pudłowski z Nowoczesnej. Panowie wzięli udział w Międzynarodowym Kongresie Astronautycznym, na którym omawiano plany lotów w kierunku Marsa czy najnowsze technologie rakietowe.

To nie pierwsza taka wyprawa "kosmicznego" trio. Jak wynika z informacji dziennika, Matuszny, Materna i Pudłowski odwiedzili w 2016 roku Meksyk, by uczestniczyć w konferencji o przestrzeni kosmicznej.

- Na kongresie organizowany jest specjalny panel poświęcony współpracy międzyparlamentarnej. Podczas jednej z konferencji była poruszona problematyka polskich satelitów, których do tej pory nie mamy - opowiada se.pl poseł Jerzy Matuszny z PiS, który wraz z Jerzym Materną i Pawłem Płudowskim działa w sejmowej grupie ds. przestrzeni kosmicznej. Jej celem jest rozwój Polski w dziedzinie kosmicznych technologii.

WP

Zobacz wideo: Najważniejsze momenty lotu Falcon, które musisz zobaczyć

Źródło: se.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP