Trwa ładowanie...
d2lrvaf
d2lrvaf

Posłowie KE przeciwni legalizacji aborcji

Sejmowa Komisja Europejska przyjęła w środę oświadczenie, w którym sprzeciwiła się próbom wywierania przez instytucje Unii Europejskiej presji na państwa Unii i kraje kandydujące, mającej na celu legalizację aborcji.
Share
d2lrvaf

Według autora wniosku w sprawie tego oświadczenia Marcina Libickiego (PiS), na wniosek Komisji ds. Kobiet i Równych Szans Parlament Europejski obraduje na temat raportu Prawa seksualne i zdrowie reprodukcyjne, w którym wśród zaleceń znajduje się rekomendacja dla państw członkowskich UE oraz kandydujących wprowadzenia swobody przerywania ciąży.

Komisja Europejska Sejmu oświadcza, że próby wywierania na państwa członkowskie UE oraz na państwa kandydujące presji w celu legalizacji aborcji stanowi naruszenie: kompetencji suwerennych państw, powołanych do ochrony dobra wspólnego i życia swoich obywateli, zasad współpracy europejskiej, podstaw duchowych naszej cywilizacji - czytamy w oświadczeniu Komisji.

Komisja wezwała wszystkie instytucje europejskie do odstąpienia od tych zamiarów. Komisja Europejska stwierdza, że ewentualne zalecenie Parlamentu Europejskiego w tej kwestii nie powinno być respektowane przez Polskę - głosi oświadczenie.

Według Libickiego, posłowie SLD na środowym posiedzeniu Komisji chcieli uniemożliwić przegłosowanie tego oświadczenia, wychodząc z sali, aby nie było kworum.

Oświadczenie poparli jednak posłowie klubów PO, PiS, LPR, Samoobrony i PSL, z wyjątkiem SLD i UP. (iza)

d2lrvaf

Podziel się opinią

Share
d2lrvaf
d2lrvaf
Więcej tematów