Trwa ładowanie...
ddzecmf

Posłowie KE przeciwni legalizacji aborcji

Sejmowa Komisja Europejska przyjęła w środę
oświadczenie, w którym sprzeciwiła się próbom wywierania przez
instytucje Unii Europejskiej presji na państwa Unii i kraje
kandydujące, mającej na celu legalizację aborcji.

ddzecmf
ddzecmf

Według autora wniosku w sprawie tego oświadczenia Marcina Libickiego (PiS), na wniosek Komisji ds. Kobiet i Równych Szans Parlament Europejski obraduje na temat raportu Prawa seksualne i zdrowie reprodukcyjne, w którym wśród zaleceń znajduje się rekomendacja dla państw członkowskich UE oraz kandydujących wprowadzenia swobody przerywania ciąży.

Komisja Europejska Sejmu oświadcza, że próby wywierania na państwa członkowskie UE oraz na państwa kandydujące presji w celu legalizacji aborcji stanowi naruszenie: kompetencji suwerennych państw, powołanych do ochrony dobra wspólnego i życia swoich obywateli, zasad współpracy europejskiej, podstaw duchowych naszej cywilizacji - czytamy w oświadczeniu Komisji.

Komisja wezwała wszystkie instytucje europejskie do odstąpienia od tych zamiarów. Komisja Europejska stwierdza, że ewentualne zalecenie Parlamentu Europejskiego w tej kwestii nie powinno być respektowane przez Polskę - głosi oświadczenie.

Według Libickiego, posłowie SLD na środowym posiedzeniu Komisji chcieli uniemożliwić przegłosowanie tego oświadczenia, wychodząc z sali, aby nie było kworum.

Oświadczenie poparli jednak posłowie klubów PO, PiS, LPR, Samoobrony i PSL, z wyjątkiem SLD i UP. (iza)

ddzecmf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddzecmf
Więcej tematów