Trwa ładowanie...
dbmcf7r

Posiedzenie Sejmu. Drugie czytanie kontrowersyjnej ustawy. Relacja na żywo

Polityczne emocje tuż przed świętami w Sejmie. Na piątek zaplanowano drugie czytanie projektu nowelizacji przepisów o sędziach. Już w czwartek podczas dyskusji przy pierwszym czytaniu nie było spokojnie. Burzliwy charakter miało również całonocne posiedzenie Komisji Sprawiedliwości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sejm. Debata ws. ustawy o sądach
Sejm. Debata ws. ustawy o sądach (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
dbmcf7r

W piątek w Sejmie odbyć się ma drugie czytanie projektu posłów klubu Prawa i Sprawiedliwości, który dotyczy dyscyplinowania sędziów. Jego zapisy - jako niekonstytucyjne i naruszające prawo unijne - krytykują środowiska sędziowskie i opozycja. Nie zmieniła tego całonocna debata podczas posiedzenia Komisji Sprawiedliwości.

Po niemal 10-godzinnych nocnych obradach sejmowa komisja sprawiedliwości przyjęła wszystkie 22 poprawki klubu Prawa i Sprawiedliwości do projektu nowelizacji ustaw sądowych.

dbmcf7r

Po burzliwych dyskusjach, a momentami wręcz awanturach, odrzucono 80 poprawek opozycji, które mają zostać przedstawione w piątek w drugim czytaniu w Sejmie jako wnioski mniejszości.

Za pozytywnym zaopiniowaniem całego projektu wraz z przyjętymi poprawkami głosowało 14 posłów komisji, przeciwko było 10. Nikt nie wstrzymał się od głosu.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dbmcf7r

Podziel się opinią

Share
dbmcf7r
dbmcf7r
Więcej tematów