Trwa ładowanie...
sejm

Posiedzenie Sejmu. Drugie czytanie kontrowersyjnej ustawy. Relacja na żywo

Polityczne emocje tuż przed świętami w Sejmie. Na piątek zaplanowano drugie czytanie projektu nowelizacji przepisów o sędziach. Już w czwartek podczas dyskusji przy pierwszym czytaniu nie było spokojnie. Burzliwy charakter miało również całonocne posiedzenie Komisji Sprawiedliwości.

Share
Posiedzenie Sejmu. Drugie czytanie kontrowersyjnej ustawy. Relacja na żywo
Źródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
d6g4pcy

W piątek w Sejmie odbyć się ma drugie czytanie projektu posłów klubu Prawa i Sprawiedliwości, który dotyczy dyscyplinowania sędziów. Jego zapisy - jako niekonstytucyjne i naruszające prawo unijne - krytykują środowiska sędziowskie i opozycja. Nie zmieniła tego całonocna debata podczas posiedzenia Komisji Sprawiedliwości.

Po niemal 10-godzinnych nocnych obradach sejmowa komisja sprawiedliwości przyjęła wszystkie 22 poprawki klubu Prawa i Sprawiedliwości do projektu nowelizacji ustaw sądowych.

Po burzliwych dyskusjach, a momentami wręcz awanturach, odrzucono 80 poprawek opozycji, które mają zostać przedstawione w piątek w drugim czytaniu w Sejmie jako wnioski mniejszości.

d6g4pcy

Za pozytywnym zaopiniowaniem całego projektu wraz z przyjętymi poprawkami głosowało 14 posłów komisji, przeciwko było 10. Nikt nie wstrzymał się od głosu.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d6g4pcy

Podziel się opinią

Share
d6g4pcy
d6g4pcy
Więcej tematów