Trwa ładowanie...
d9d5u33
d9d5u33
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Poseł PSL to TW "Alek"? IPN wysłał wniosek do sądu

Instytut Pamięci Narodowej skierował do sądu okręgowego w Olsztynie wniosek o wszczęcie postępowania lustracyjnego wobec posła PSL Adama Krzyśkowa, któremu zarzuca zatajenie współpracy z Wojskową Służbą Wewnętrzną. Miał z nią współpracować jako TW "Alek".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d9d5u33

Jak poinformowała prokurator Agnieszka Rusiłowicz z Oddziałowego Biura Lustracyjnego IPN w Białymstoku, w wyniku "bardzo szerokiej kwerendy" zgromadzono dowody wskazujące, iż poseł zataił fakt współpracy w latach 80. z Wojskową Służbą Wewnętrzną w charakterze tajnego współpracownika o ps. Alek. Dlatego IPN skierował do sądu wniosek o wszczęcie postępowania lustracyjnego i wydanie orzeczenia, że Adam Krzyśków złożył niezgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne.

Poseł Adam Krzyśków powiedział, że jest przekonany, iż postępowanie lustracyjne oczyści go z zarzutów zatajenia współpracy. Potwierdził, że po studiach, jako podchorąży rezerwy, odbywał służbę w jednostce saperskiej w Ełku. I - podobnie jak inni żołnierze - miał wówczas kontakty z WSW. Jednak - jak podkreślił - nie były to kontakty, o jakich mówi ustawa lustracyjna.

Adam Krzyśków ma 50 lat. Jest absolwentem Wydziału Leśnictwa Akademii Rolniczej w Poznaniu. Od 1990 r. pracował w samorządach - przez dwie kadencje był wójtem Świętajna, przez trzy kadencje - radnym sejmiku warmińsko-mazurskiego. W latach 2001 i 2005 bez powodzenia kandydował do sejmu. W wyborach 2007 r. uzyskał mandat z list PSL.

d9d5u33

Podziel się opinią

Share

d9d5u33

d9d5u33
Więcej tematów